Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde spustit flash disk

Zdravím,
mám problém se svojí flashkou. Když jí vložím do notebooku a chci ji otevřít, tak se mi objeví toto: Disk v jednotce E: musí být před použitím naformátován. Zkoušela jsem jí vložit i do jiného pc, ale nepomohlo to. Nevíte někdo co s tím? Mám tam samozřejmě spoustu jinak nezálohovaných dat, o které bych nerada přišla.

Pokud nepomůže linux tak přinejmenším pro získání seznamu souborů GetDataBack (bez zaplacení obnovuje jen nějakou nepodstatnou část, pár mega, jinak stojí cca 2500 korun) nebo jiný sw, je jich několik i zadarmo. Záleží, co se s fleškou stalo, jestli se jenom poškodil zaváděcí sektor nebo něco takového je veliká šance soubory z ní dostat, jestli zmrtvěla (tj. sektory jsou nečitelné (nebo se místo nich načítá něco jiného) i když se fleška nějak hlásí) pak nepomůže ani svěcená voda. Jestli jsou to jenom nějaké písničky (předpokládám stažené, ne vlastní tvorba) asi nemá smysl se tím zabývat, prostě se to stáhne znova. Pokud jsou to i fotky, myslím tím vlastní fotky, to už je horší, pokud od nich neexistuje jiná kopie (vše důležité by mělo být alespoň ve dvou kopiích).