Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repasované notebooky - kúpili by ste si?

AHOJ, do budúcna uvažujem nad pracovným notebookom ale nechcem do toho moc vrážať, max 500-600 eur,

Odporučili by ste mi radšej nový alebo repasovaný notebook ?

Tiež sa neviem rozhodnúť ohľadom uhlopriečky, či 14 alebo 15,6"
((
NB bude hlavne na Office programy, internet, vo voľnom čase filmy a požadujem HDMI.. (Prenášať ho budem tak maximálne 2x do týždňa )

Čo poviete na tento repas: https://www.lacne-notebooky-pc.sk/notebooky/core-i5/tenky-vykonny-notebook-dell-latitude-e7470
alebo niektorý z týchto? https://www.vtdata.sk/pracovni/dell?f[35][0]=3623&f[35][1]=4704&f[36][0]=3424&f[345][0]=4717&f[51][0]=3630

ďakujem :-)

repas jednoznačně v této cenové hladině ano. Nový notes v této ceně bude srajda, ojetina z enterprise řady (Latitude, Tčka/Xka) bude lepším řešením. Důležité je vybrat lety osvědčený model (nic z E7xxx bych tak úplně nedoporučoval) a dodavatele, který dá aspoň roční záruku. Konfiguraci pak se SSD.

edit: pár kousků už jsem takto doporučil a zatím jsou všichni spokojení.

Firmu VT-data (ovšem ne slovenskou, ale ve Vysokém Mýtě) znám již někdy od poloviny 90. let kdy jsme s nimi dost čile obchodovali. Firma je spolehlivá, notebooky dováží z Německa, většinou vyřazené z pojišťoven a bank. Osobně jsem od nich koupil před necelým půlrokem notebook Dell, ve velmi dobrém stavu. Po zkušenostech s nimi bych se koupě notebooku od nich rozhodně nebál. Poskytují 12 měsíční záruku rozšiřitenou na 24 měsíců. Pokud jde o velikost displeje, rozhodně bych volil větší, ale záleží i na ostatních parametrech stroje.

Repas klidne, ale od dobre firmy a dobrou znacku. Repasovany Thinkpad T klidne, repasovany Dell taky (koupil jsem ho manzelce za 129 EUR), repasovany Acer urcite ne :)
Ber spis neco s integrovanou grafikou, grafickych cipu (hlavne AMD) bych se bal, maji problemy se spolehlivosti. V nouzi se daji zakazat, ale prece jen, je to zdroj tepla navic.

U těch grafik to ani tak není problém samotných čipů, jako spíše šetření na chlazení. A u AMD to bylo vždy napřesdržku, když rozděláš notebook a grafika i CPU jsou chlazeny jednou "ekonomickou verzí" jednotrubkové heatpipky s mikroskopickým průřezem (v podstatě stejná pipka bez jedné meziplošky pro GPU chladí i verze bez dedikované grafiky) - jak pak takový počítač může spolehlivě fungovat?! Prostě snaha výrobce ušetřit za každou cenu (typicky Acer, Aušus, HP).

BTW specifický případ byly Dell D630 s NV grafikama (tehdy kolem toho byl velký poprask), těch jsme měli ve firmě asi 50. Umřely všechny do jednoho, velká část dokonce opakovaně a Dell měl problémy dodávat náhradní desky (dokonce u jednoho stroje dodali pak desku bez nvidie, protože už prostě nebyly).

Já bych se toho nebál, jen stavu disku a solidnosti prodejce. Jestli můžu dopučit, mrkni na https://www.atompc.cz/repasovane-notebooky
Před časem jsem tam kupoval díky poradně monitor, kdy mě nahlodali :-) konkrétně tento a jsem maximálně spokojený.
Bylo už na čase, protože na tu moji vykopávku PC jsem měl ještě větší a ten původní monitor měl jen VGA vstup tak jsem musel přes převodník.

S prodejcem byla výbormá komunikace a hlavně byl ochotný s čímkoliv pomoct. Monitor včetně dopravy a kabelu mě vyšel na 2600,-
Navíc ti řekne vadu, nic neskrývá a na vše poskytuje rok záruku. U toho mého monitoru byl pidi škrábanec na stojanu, který není vidět, protože tam mám prostřední reprák.