Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chipsety

Zdravim, chtěl bych novou základní desku a nevím jaký chipset je ten nejlepší. PC by mělo být na grafické aplikace a nějaké hry. Děkuji

Pro intel je high-end X38 nebo X48. Většině lidí stačí P35, nyní je ale už výhodnější zvážit P45.

V podstatě jediný rozumný rozdíl mezi P35 a P45 je že P45 umí PCIE 2.0 ale jen málo využívaný režim crossfire (dvě karty od amd) je schválně zpomalen na 2*8linek (oproti X38). Crossfire a pcie 2.0 využije málo lidí. SLI (dvě nvidie) pak umí desky s čipsety od nvidie které jsou známe tím že nehorázně žerou a topí.

Doporučit můžu desky Gigabyte EP35-DS4 nebo EX38-DS5, obě sem měl doma. S P45 osobní skušenosti zatím nemám.