Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření paměti RAM do PC

Dobrý den,
rád bych si chtěl dokoupit ramky do PC ,ale nevím které a s jakou frekvencí, "někde" jsem četl, že pokud mam ramky s nižší rychlostí teď v PC (mém případě nejspíše 800mhz) a dokoupím např. s 2000mhz ,tak ty nové se "nějak" podtaktizují na ty které už tam mám a nepojedou na plný výkon.
Mohl bych poprosit o radu, které mám koupit ? Mám v úmyslu 1x 8GB kolem cca 1000kč.
A nebo si už připlatit a koupit 2x 8GB nové a ty staré co mam úplně vydělat z desky a vyhodit - nejspíše to nejsou žádné rakety.

Děkuji za radu.

Dobrý den,
rád bych si chtěl dokoupit ramky do PC ,ale nevím které a s jakou frekvencí, "někde" jsem četl, že pokud mam ramky s nižší rychlostí teď v PC (mém případě nejspíše 800mhz) a dokoupím např. s 2000mhz ,tak ty nové se "nějak" podtaktizují na ty které už tam mám a nepojedou na plný výkon.

Ano tak to je, silnejsi sa prisposobi slabsim.

Mohl bych poprosit o radu, které mám koupit ? Mám v úmyslu 1x 8GB kolem cca 1000kč.
A nebo si už připlatit a koupit 2x 8GB nové a ty staré co mam úplně vydělat z desky a vyhodit - nejspíše to nejsou žádné rakety.

Nevidim dovod kupovat tam ramky, kedze (nech uz robis cokolvek) ta bude brzdit procesor.
Navyse tie 800Mhz su 1600MHz pamate, co bol vrchol ddr3, zvysok uz nebol standardizovany.
Inymi slovami je to blbost kupovat tam ramky, to by si fakt musel nieco kreslit a renderovat v online rezime, aby si potreboval nekonecne mnozstvo ram.

Kupovat novou DDR3 je zbytečné. Kupovat dvě nové (16gb) DDR3 je vyhazování peněz.

Potřeboval sem nějaké ddr3 na zkoušku desky koupil sem z marketplacu na FB 4gb. Nebo aukro.
EDIT: tak sem se díval na ceny a 8GB / 1333 vyjde na tsbohemia na necelých 900 tak možná na zkoušku koupit přes net s možností vrácení bude lepší volba než použitá

Nárůst výkonu/rychlosti nejspíš opravdu nepoznáš.

V případě většího upgradu PC - je ta základní deska ještě dobrá ? šlo by dokoupit procesor ramky a grafiku ? Nebo komplet cely PC novy ?

Nový procesor do desky nedáš -tak zas jedině bazar-ale zřejmě nemá cenu. Paměti se používají DDR4 brzo prý budou 5 - proto nemá cenu do toho PC moc sypat.