Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota CPU

Dobrý den, měl bych menší dotaz ohledně teplot při 100% vytížení CPU. Když spustím stres test v AIDA64 teplota CPU při 100% se drží kolem 65°C ale při konvertování videa (snižování bitratu) a zátěži 95-99% se teplota vyšplhá na 75°C. Mohl by mi někdo prosím vysvětlit proč tomu tak je? Děkuji za odpověď.

Proč jsou teploty jiné už víš, ale každopádně bych to řešil, teda pokud se nejedná o notebook, tam je to celkem normální.
Pokud je to klasické stolní PC, tak by teploty neměly jít přes 65 stupňů. Můžeš profouknout od prachu chladič a zkontrolovat, jestli správně sedí.

Dobrá, teď už to chápu, ptal jsem se hlavně proto, že CPU mám přetaktovaný, výrobce uvádí max safe teplotu 70,5°C, což jsem při stres testu i hrách krásně splnil, ale očividně to nechladí tak jak jsem si myslel. PC je čistý a chladič sedí dobře i s novou pastou, takže bych se ještě chtěl zeptat zda těch 75°C vadí, nejedu takhle pořád, ale zrovna tady mám seriál co si ripuju a bude to ještě nějaký ten pátek trvat (3-4 hoďky denně), měl bych se porozhlídnout po novým chladiči? nebo to je jedno, když CPU takhle nejede pořád...

Pokud to tak nebudeš provozovat 24 hodin denně, tak by to vadit nemělo. Maximálně by se ti při přehřátí vypnulo PC.
Ale máš to fakt na hraně. Podívej se na teploty přímo v BIOSU nebo v programu Aida64. Možná by bylo lepší, kdybys napsal konfiguraci. Nemáš tam té pasty třeba hodně?

Moje sestava je už poněkud zastaralá, ale slouží pořád dobře :) jak jsem psal, už takhle jedu asi rok a krom komprese videa to dokáže jak při stres testu tak při hraní her uchladit na těch +-65°C

Asus M5A97 r2.0
AMD FX-6300 stabilní OC 4,2GHz, stock FAN + chladič je nějakej starej AM2 co jsem doma našel, je asi o 50% vetší a těžší než stock, klasickej hlíník...
Asus R9270X-DC2T-2GD
2x4GB Corsair Vengeance 1600Mhz CL9 LP + 2GB Kingston KVR1333D3N9/2G ač by asi neměla taky na 1600MHz a CL9 stabilní
Seasonic SS-500ET 500W
Evolveo K4 3x120mm + 80mm
1TB WD10EZEX systém + 1,5TB WD15EARS na data + 2TB WD20EURX na data