Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém po spuštění PC (neaktivní ikony a tlačítka)

Dobrý den,

prosím o radu s problémem při spouštění PC.

Poslední cca měsíc se velmi často (ne vždy) po zapnutí objeví domovská obrazovka (k účtu jsem přihlášen trvale), při najetí myší (kurzor je viditelný) na některou z ikon nebo např. tlačítko Start a pokusu o otevření ale nereaguje, nezobrazuje se ani nabídka levého tlačítka. Po restartování (tlačítkem na "bedně") PC vše funguje normálně.

Děkuji

OS: Windows 10 Home 1809

Je možné, že mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner
Všetko čo nájde odstráňte.

4. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/
Všetko čo nájde odstráňte.

====
ak to doteraz nepomohlo tak ešte:
5. Vložte inštalačné DVD a vykonajte opravu systémových súborov:
- Windows - Štart - Spustiť (ako správca) a vypísať sfc /scannow

https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/929833