Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem android box k tv

ahoj,

co říkáte na toto:

gearbest android tv box pp_009372489185.html

hledám levné zařízení pro:

- stahování her z googleplay

- hraní na velké TV

- hraní pro více hráčů

- youtube a přehrávání filmů z LAN

nějaké zkušenosti s podobným zařízením?
díky

Vyzkoušel jsem za poslední roky 5 boxu, jak s rockchip tak Amlogic. Záseky, padání. Tenhle rok jsem koupil T95Max (4gb/32gb i 2gb/16gb) s Alwinner H6 a je to úplně o něčem jiném, silná GPU t720, podpora od výrobce (aktualizace android). Jediné co mi vadí jest, že i když se nastaví 1080p, tak zůstává 720p. Ale youtube, twitch, o2TV bez škubání. Přehrávání z úložiště jde krásně i v 4K krásně bez záseků. Cenově do 1000kč. Stránku jsem neotevíral, takže nevím, co máš v hledáčku.

problem drtive vetsiny boxu je nedostatecne chlazeni. A ani moc nesejde na tom jestli Amlogic nebo Rockchip. Pokud je to zavrene v plastove krabicce bez vetrani, je to spatne - a to je 90%+ vseho. Jak se CPU prehreje, zasekava se prehravane video (nebo hry), plynulost jde do haje.

S tim rozlisenim je to asi spatne pochopeno, treba mam tady box s S905X, a ma hodnotu DP 1280x720, ratio 1,5x oproti skutecnemu rozliseni - aby byly aplikace, web atd. na TV obrazovce pouzitelne. Stejne se to pouziva treba u mobilu - tam mam u sveho ratio 3x, takze fullHD displej se pro aplikace tvari jako 360x640. Samozrejme veskere bitmapy, i video je renderovano do plneho rozliseni - jen design app, webu atd. musi pocitat s 360x640.

Jinak souhlas s tim ze pro zadavatele nejlip Nvidia Shield TV.

Verze Nvidia TV (2019)à s Tegra x1 nemusí být špatná volba pro toho, kdo hledá vykon, ale osobně bych zvolil NVIDIA Jetson Nano uz kvůli tomu, ze můžeš zvolit vlastní OS, menší cena, disponuje vyšším početem portů USB (HDMI 2.0 + eDP 1.4), ale Beelink GT-King s Amlogic S922X stojí mín (RAM 4Go LPDDR4+ROM 64Go eMMC) a z nynější nabídky Android TV je zcela nádvykoný. U těch levných Android boxu bych hlavně dával pozor na verzi Android nebo jestli nové verze budou dodávany (jestli je zkrátka výrobce aktualizuje)
(Doma používám box s uvedeným S905X pro TV 4K, nestojí to moc a je to dostatečně vykoné, jinak bych asi koupil Amazon Stick 4K TV které jsou / budou teď ve slevách pro Black friday za +- 1300Kc).

Ale drtiva vetsina chce krabicku vybalit, zapojit, projit jednoduche nastaveni a dale neresit... to plne chapu, doby kdy me bavilo bastlit si mediaprehravac na RPi a morit se s nastavenim KODI jsou davno pryc... koupil jsem AppleTV 4K, zapojil, nastavil a spokojene ji pouzivam...

Ano, kdo chce TV box je krabička s predinstalovanym OS + ovladačka samozřejmě lepší volba. Nvidia Jetson za nějakých 99€ byla jen má osobní volba před Shield TV, a to i jako emulátor her.
(Apple TV mam 2gen, nepoužívám to, moc uzavřený systém, nevím jak jsou na tom posledni generace, na te mojí jailbreak nešel. Kdo chce jen pustit a cučet to řešit nemusí)

Chapu, me uz tohle obdobi opustilo, tak jsem rad za funkcni a hotovou vec, JB jsem na zadnem zarizeni nikdy nepotreboval. Mam to vyhradne na cuceni z NASu, pripadne VOD (snad se konecne dokopu k TV+), hrani her, jako Spotify Connect prehravac... jsem spokojeny, funguje mnohem lepse nez predchozi AndroidTV box (problemy s CEC a nefunkcni siti po probuzeni).

Momentálně spíš ale hledám podklad pro mini Server / NAS. Měl, mám zálusk na "BPI-W2" http://www.banana-pi.org/w2.html na Linuxovém OS (nebo OpenWRT). Vyuziti server WEB + samohrajka mediální sdílení v lokální síti, server Calibre, možná sdílení přes (video, hudba) KODI výkonu to má dost.
IR, 2x LAN, SATA, Mini PCIE 2.0 ,SDIO,M.2 + GPU Mali T820 MP3 GPU, USB-C ale dle recenzí, výrobce moc aktivní s vývojem pro Realtek RTD1296 neni.
[88458-bw2-png]

[aebc89b7f683ec91a18de18c72a9557582a726d9.JPG]

.
(Jestli znáš nějakou rozumnou náhradu tak klidně sem s ní ;-) Hlavně s porty SATA, kdyby to umělo 4K 30fps tím líp. Pro provoz 24h/24h, spotřeba pod 10W. Kdyby šlo jen o samohrajku, tak bych upřednostňil nějaké podstatně výkonnější typu CPU x86 asi s Celeron + Intel UHD )
PS: Pro tazatele.
Stačí kdy vezmeš s chipem (s CPU 905X) který byl uveden výše ve slevách "black friday" jich najdes docela hodně, třeba Xiaomi Mi Box S TV, jestli nemáš moc zařízení na Wifi.
Jestli celá rodina používá Wifi, tak bych ti spíš doporučil Android Box který disponuje portem LAN.
Xiaomi Mi Tv Box S cena : ~ 1500 ,- Kc
.

Chces-li hrat, tak bych asi volil Nvidi Shield. Dostatek vykonu pro hry, certifikovana Netflixem a dalsimi VOD sluzbami.

Jinak drtiva vetsina cinskych krabicek pouzivat tabletovy Android OS, diky cem je k dispozici podstatne vice aplikaci nez na AndroidTV OS, kde aplikace musi byt upravene pro ovladani pomoci jednoducheho dalkoveho ovladace.... bohuzel je prave v tomto kamen urazu co se ovladani a prizpusobeni obrazovce tyce. Obcas take s landscape/portrait orientaci aplikace, atd... je to sice levne, ale stoji to za :-D

To si radsi kupte treba Xiaomi TV box, nebo Strong SRT 202EMATIC. Ty boxy z ciny jsou jak jsem psal tragedie co se ovladani tyce a ty penize muzete hodit z okna rovnou, misto toho aby jste to udelal pozdeji s tou krabickou :-D