Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novostavba řadovek a žádné připojení k internetu

Dobrý den,
kupuji řadový dům z projektu novostaby řadovek (bloky 6ti domů).
Developer nezajistil žádné řešení natažení síťí pro internet.

Jak by jste to řešili vy?

Já se domnívám že:
Budeme si to tedy muset buď řešit individuálně každý dům wifi přípojkou nebo se společně 6 domů domluvit na vlastním natažením optiky do jednoho místa. A pak se dohodnout s nějakým poskytovatelem internetu o připojení tohoto bodu a z něj distribuci 6 ti linek připojení k internetu.

Máte lepší nápad? Poraďte prosím.

Děkuji moc!

Vše se odvíjí do toho, jaké připojení jakého ISP je v místě (či nejbližším okolí) dostupné.
Asi bych to řešil pro každý barák samostatně. Domluva lidí z 6 baráků - to zavání časem průšvihem...

Podle mě je ta úvaha správná. Otázka je, jak se domluvíte a kdo bude chtít internet. Ikdyž, v dnešní době asi všichni.
Jsou poskytovatelé, kteří to udělají na vlastní náklady, navíc je to pro všechny dobrý obchod.
Stačí jen obvolat firmy a zeptat se, jakou mají nabídku.