Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejvýhodnější notebook v cenové kategorii?

Dobrý den, Vánoce se blíží a chtěl bych našim pořídit nějaký novej notebook +- za 10 000,- Kč. Notebook by byl využíván k normálnímu domácímu používání (office, surfování po internetu, sledování filmu, apod.), tudíž bych preferoval rychlost, rozlišení a displej nad výkonem. Jediný můj požadavek je, aby měl úhlopříčku alespoň 15.6".
Děkuji předem za jakoukoliv radu a připomínku, pěkný den.

Intel Celeron N4000 (1.1GHz, TB 2.6GHz, HyperThreading); 4GB RAM DDR4; 15.6" Full HD displej (1920x1080 bodů); grafika Intel UHD Graphics; disk 128GB SSD M.2

se mi zda za 7990kc lehce predrazene
zatimco

14.1" Full HD IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 bodů, 2jádrový procesor Intel Celeron N3350 (1.1GHz, TB 2.4GHz), 4GB operační paměti DDR3, 64GB interní paměti eMMC, slot pro M.2 SSD

se mi za 5490kc zda jako cenove vyhodne
https://www.czc.cz/umax-visionbook-14wa-plus-seda/271536/produkt
Ale proti gustu zadnej disputat

Shitka Atom (N procesory) jsou zoufalost, navrhl jsem notebook s procesorem, u ktereho se da predpokladat, ze ten notas bude slapat minimalne 5 let ne-li vic. Pokud chces notas na 2-3 roky, tak se samozrejme do 10K dostaneme, ale mne se to nezda vyhodne.

Já teď koupil tenhle: produkt

Do 10000 Kč asi nejlepší volba. Sice má displej jen TN technologii, ale to je v této cenové kategorii standard, když nechce člověk horší procesor. Já ho měl ale se speciální slevou jen za necelých 7000 Kč.

Momentálně je pod 10000 Kč koukám tenhle i s IPS displejem, takže stojí také za zvážení: produkt

Oba mají procesor Intel Core i3 osmé generace, což je v této cenové kategorii asi ta nejlepší volba.

Dvoujadrovy procesor jeste ke vsemu od Intelu, kterej jde do kopru, to je dobry tak na dva - tri roky, pak to dost mozna prestane stacit i na prohlizeni webu. Nesel bych do toho, verim, ze se to dlouhodobe nevyplati.

Mimochodem, oba notebooky jsou vybaveny jen oklestenymi Windows 10 v rezimu S. Uzivatel si to musi prepnout sam do normalniho rezimu. Proc asi? Vyrobce sam tem notebookum veri tak moc, ze tam radeji dal oklestene Windows.

To je asi jen obchodní politika Microsoftu ne? V režimu S jdou instalovat pouze programy ze Storu. Předpokládám, že výrobce notebooku koupí takový OS od Microsoftu levněji, ne-li přímo zdarma. Obdobně obchodně přemýšlí Google u Androidu. Také tam musíš v nastavení cosi přepnout, aby sis mohl instalovat appky odkudkoliv a ne jen z Google Play. A takový Apple to možná u iOS ani přepnout nedovolí.
:-)

To si nemyslim. Spis je to obchodni politika vyrobce hardwaru. Da tam Windows 10 S a pokud si to prepnes, tak se zbavi zaruky na fungovani softwaru. Ze by mel vyrobce ty S-ka od MS nejak levnejsi, bych rekl ze nikoliv. Microsoft pouze nabizi neco, co beha i na malo vykonnych reseni, ovsem za cenu omezene funkcnosti.

ovsem za cenu omezene funkcnosti

=

jen nejdou instalovat programy odjinud než z MS Storu

----

Běhá to pěkně svižně

4GB operační paměti DDR4 jsou pro Windows 10 Home super, aby to behalo svizne, lepsi pohadku tam nemas? Staci doinstalovat Chrome a mas po tvem sviznem behani.