Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem levnější tiskárna pro občasný tisk

Za nějvětší problém považuju, že někdy netisknu i pár měsíců. Potřebuju ji jen na pár dokladů, návrhů a faktur. Barva lepší když bude, skener taky. Nepotřebuji síťový tisk, stačí usb. Nemusí být moc rychlá. Fotky velmi vyjímečně, stačí průměrná kvalita. Dost se tu propaguje tankový systém. Na czc mají ve slevě Epson L3110 a L382 za stejnou cenu. Na první pohled jsou stejny. Kterou z nich , nebo nějakou jinou?
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Nejlevnější tiskárna je firemní a fotky mašinkou v droxi.
Určitě laser. Pouvažuj jestli chceš automatický oboustranný tisk. Já bych bez toho nebral.
Podívej se na cenu tonerů a s čím tiskárnu dostaneš.
Třeba HP Color Laser 150A - tiskárna za 4,6k tonery pro všechny barvy na blbých 700stránek (při 5procentním pokrytí-text) každá vyjdou dohromady na 4k. Aspoň ji prodávají relativně naplněnou - /700čb a 500barevných/

Na takový občasný tisk doporučuji koupit laserovou tiskárnu. Sice pak cena za stránku bude vyšší, ale nebude vysychat náplň. Zároveň doporučuji v rámci ekologie renovované tiskárny i renovované tonery. Rozdíl v kvalitě bude, pokud se jedná jen o faktury a dokumenty, opravdu zanedbatelný. Taky doporučuji schovávat tonery a pak je posílat na Výkup tonerů