Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HTML jak navrhnout (zobrazit) časové plány

Ahoj,

mám obecný dotaz.
Potřebuji naprogramovat stránku, kde budou zobrazeny události pro konkrétní dny.
Vždycky bude zobrazen týden a budou zobrazeny události v tom týdnu - tedy v jednotlivých dnech.

Problém je ale v tom, že tabulka se musí vlézt do FullHD rozlišení a každý den má jiný počet událostí.
Každá událost má čas a bude "order by time".

Nechci aby to někdo řešil za mě, ale jde mi naopak o nápady, jak by jste to řešili.
Respektive výstup by byl v HTML. Události budou v databázi a generovat je má PHP.

Nějakým rozumným způsobem výstup do tabulky.

Ja to mam udelane tak, ze se mi ukazuje cely mesic, s datumy u radku, mezi nedeli a pondelim je dvojita cara, jinak jednoduche, sloupce odpovidaji hodinam, silneji vytazene 6,12, 18, jinou barvou vytazene obvykle zacatky a konce (dle potreby), udalosti zobrazene jako barevna policka (pod tou mrizkou, s rozlisenim na 5 minut), barva odpovida typu udalosti (typy tvori strom, obarvim-li uzel, jsou stejne obarveny i vsechny pod nim, pokud jim nanastavim vlastni barvu). Kliknutim nekam se zobrazi detaily udalosti, na kterou jsem kliknul - pokud chces tech udalosti hodne, takze budou fakt male, tak muzes zobrazit treba i nekolik pred a za.

cela ta tabulka (mesic) ma 332px × 500px, takze je na strance dost mista na zadavani, dalsi zpusoby zobrazeni, aktualni detaily, soucty atd. atd.

Tak to tak udelej, proc ne? (Ja davam prednost vyraznejsim barvam a hutnejsi informaci, ale ono je to v principu dost podobne a hlavne kdyz to budes pouzivat ty, tak to delej podle svych pozadavku a predstav.)

Pokud chces vic prekryvajicich se udalosti, tak dve nejjednodussi metody jsou
a) priradit jim semanticke urovne, na kterych uz se neprekryvaji - pak je vykresleni jednoduche (a urovne, kde cely den nic neni nekreslis)
b) zacit od zacatku, kazdou dalsi udalost umistit na prvni radek, kde v danou chvili nic neni (pripadne pridat dalsi radek) - pak je dobre, pokud maji nejake vzajemne vztahy, tak je zvyraznit stejnymi barvami/styly podkladu, protoze se ti muzou rozhodit na ruzne radky

pokud pouzijes trochu mensi font a okraje, tak se ti to do toho rozliseni vleze (a dlouhe retezce muzes oriznout a nechat v plnem zneni v tom altu kdyz na to najedes mysi)