Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade komponentov

Cauko , chcel by som si nechať poradiť ohľadom upgradu PC, čo a za čo je potebné vymeniť. V nejakej primeranej cenovej kategorii, nechceme tu grafiku 2080 za xxxx eur...

Súčastne komponenty sú :

Mb: MSI pc mate 150
CPU: i5 6500
GPU: Sapphire NITRO R9 380x (4GB)
SilentiumPC chladič CPU Spartan 3
HDD: WD Blue 1TB 7200 RPM
RAM: Kingstom HyperX Fury , 2133 Mhz, 2x4GB DDR4
PC beži na WIN 10
Zdroj: Seasonic S12II-520 520w
Počítač má 4 roky. Chceme aby utiahol hry na Vysoké detaily pri rozlíšení 1920x1080 na 60 fps na 24" monitore. tak na 2 roky dopredu
Hry : Black Desert Online a GTA Online, pretože teraz to plynule nieje... niesu v plane hrať AAA tituly , vždy hrávame MP hry, velke svety/mapy....

podotázka: v lete začal akoby chrčať chladič CPU, nezvládal spomínaný Black Desert Online, seklo pc a bolo potrebne pre opätovné spustenie pc, prerušiť mu prívod elektriny a zasa nahodiť späť. myslel som že je po chladiči a nebude zvládať naročne hry, no dnes som zapol Black Desert (po 3 mesiacoch) a šiel vpohode,hučal ale nesekol/nezamrzol pc a tak mi napadlo či môže chýbať ta pasta na CPU? (odkedy ho mame nebola doplnena) a preto sa chladič tak trápi?

HDD: WD Blue 1TB 7200 RPM
Zdroj: Seasonic S12II-520 520w

Muzes nechat.

RAM: Kingstom HyperX Fury , 2133 Mhz, 2x4GB DDR4

Nebude to dnes uz idealni, ale muzes taky nechat.

Zbytek vymenit za nove. Nepises cenu, do ktere se chces dostat, podle toho by se videlo, jestli vubec ma smysl neco upgradovat.

Asi max 500€, lebo ak cpu je slabe, tak je mi jastne ze matična musi preč... Vlastne nestači len GPU vymeniť? myslite že by procesor brzdil GPU? popravde uvažoval som že možno skusiť tie rx580 myslim,ale či by to pomohlo niesom si isty...
Lebo čo som sa zamyslel, tak či by nestačilo kupiť nove ram,zvýšit na 16GB, SSD dokupiť,aspoň 500GB a grafiku, že procak a matična by ostala. (ja len uvažujem, nevyznam sa, samozrejme každu radu/ pohľad na vec si vypočujem)