Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nova ram nejde

Dobry den, kupil som si novu RAM. Mam zakladnu dosku ASUS P7P55D-E. Mal som to od zaciatku 2x2 GB DDR3 1660MHz RAM. Kupil som si tuto RAM: https://www.alza.sk/kingston-4gb-ddr3-1600mhz-cl11-d340175.htm a ked som u tam dal tak mi system ukazuje len 2GB RAM a mal by ukazovat 8GB. Respektive ak kliknem v Tento pocitac na informacie vidim 8GB ak dam spravcu uloh vidim len 2GB.
Neviete prosim kde je chyba?

1/Napíšeš do Google CMOS reset a přečteš si postup.
2/podíváš se do manuálu k základní desce
3/v podstatě jen odpojíš PC od sítě(vytáhneš napájecí kabel ze zdroje,otevřeš bočnici a vydloubneš na 5 minut tu kulatou placatou baterii CR2032 uprostřed desky.Pak ji vrátíš zpět,zavřeš bočnici,zapojíš kabel a zapneš PC.U té baterky budou asi i zkratovací jumpery,ale tohle je jednodušší i na popisování.
Ovšem jestli dole JoPe odhalil problém s moduly,tak reset nepomůže.Honem ty RAM vrať.

Přehoď paměti ve slotech. Někdy je potřeba si s tím pohrát a najít správnou kombinaci pamětí a slotů.
Taky jsem přidával synkovi RAM do počítače a přesně tohle se mi stalo - detekovalo to polovinu paměti, nebo jen 3/4. Takže jsem kombinoval, až to našlo všechno.

Klasický problém s touto generací desek. Maximální velikost modulu je pro Single Rank (1Rx8) 2GB a pro Dual Rank (2Rx8) 4GB. To co jsi koupil jsou 1Rx8 paměti a proto nefungují.
https://www.kingston.com/dataSheets/KVR16N11S8_4.pdf
Musíš tedy zakoupit 4GB moduly v provedení 2Rx8, ale těch je už jako šafránu.
Pro tyhle případy se mi osvědčily tyto paměti:
https://www.tsbohemia.cz/patriot-signature-line-4gb-1333mhz-cl9_d168442.html