Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výber SSD úložiska

Dobrý večer, vedel by prosím niekto poradiť pri výbere SSD? Potrebujem jedno prenosné SSD s kapacitou 1TB a interné typu M.2/NVMe. Dnes mi dorazili SSD ale nevybral som si dobre a budem ich musieť vrátiť a vziať niečo iné. Vybral som tieto: ADATA SE800 1TB a Intel 660p M.2 NVMe 2TB, pri externom mi vadí nekvalitné vyhotovenie a pri internom je problémom QLC a s tým spojené problémy.
Vyberám teda niečo na výmenu a zatiaľ som našiel:
Samsung T5 1TB
ADATA XPG SX8200 Pro 2TB

Trocha sa obávam či nebude podobne nekvalitné vyhotovenie aj u Samsung T5, je to totiž takmer za tú istú cenu. Dosť by mi pomohla reálna skúsenosť. Hlavne ma zaujíma či USB-C konektor pevne drží a nieje voľný ako v prípade konkurenčného ADATA SE800.
Všimol som si že tie disky od značky ADATA nie sú až tak predávané ako napríklad Samsung, preto sa tiež obávam či aj tento interný ADATA XPG SX8200 Pro nebude rovnako nekvalitný ako externý ADATA SE800.

Vopred ďakujem za prípadne rady :-)

Samsung 970 Evo je ale už dosť drahý, môžem si dovoliť jedine:
Intel 660p M.2 2TB SSD NVMe
ADATA XPG SX8200 Pro 2TB
Buď si ten INTEL nechám keďže ho už mám doma a snáď to nebude až také hrozné alebo mám isť do toho od ADATA?

Našiel som takú možnosť, zobrať ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB a vložiť to do AXAGON EEM2-UG2. Podľa toho čo som zatiaľ našiel takáto možnosť tu naozaj je ale je mi trocha záhadou prečo ak má disk rýchlosť cez 2GB/s a priepustnosť toho boxu je 10GB/s tak v benchmarku bola rýchlosť aj tak pod úrovňou 1GB/s. Je vôbec vo všeobecnosti rozumná voľba niečo také kúpiť? Mne je vlastne jedno čo za typ úložiska to bude, chcem niečo prenosné s kapacitou 1TB. Cenovo je variant M.2 NVMe+BOX o cca 20€ lacnejší ako napríklad SAMSUNG T5 1TB.

jedna technická: adata je lowend, rozhodně žádný vítěz nějakých testů.
axagon je asi česká firma, která vyrábí z levných čínských součástek.
jaký uchvacancující výkon čekáš z tohoto spojení?
a čekám jinou odpověď, než čtení propagačních letáků, které blábolí teoeretické (nedosažitelné) rychlosti rozhraní.

Cenovo je variant ... o cca 20€ lacnejší ako napríklad ...

je to na tobě. buď ti vyhovuje cenová úspora, nebo tušíš, že ty levné krámy jsou shity.

Ohľadom Samsung T5 môžeš mi ešte prosím potvrdiť či je konektor pevne fixovaný alebo nie? Je to možno tak trocha divná otázka lenže konektor na tom ext.SSD ADATA SE800 drží snáď silou vole a niečo podobné som už videl aj u značky SAMSUNG/MAXTOR pri modeloch D3/M3...

Ešte dodám na adresu AXAGO značky a ich boxov pre disky. Mám už nejaký čas Axago EE35-XA3 ALINE a hoci je to lacný kus tak je kvalita veľmi dobrá, hlavne čo sa vzhľadu týka, neviem potvrdiť či aj súčiastky vo vnútri sú kvalitné. HDD funguje dobre, žiadne problémy som zatiaľ nemal.

Ďakujem všetky za rady, kto vie čo za šunt by som znova kúpil ak by som vyberal podľa seba.