Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blbne audio jack na předním panelu

Ahoj,

Začal mi blbnout audio jack na předním panelu (na obrázku ten vlevo). Když vložím sluchátka, tak počítač ho zaregistruje na zlomek vteřiny a pak napíše, že byly odpojeny a nefungují. Zjistil jsem, že když kabel trochu zatlačím směrem doleva (ostatní směry nefungují také), tak už ho počítač zaregistruje a sluchátka fungují. Dříve to fungovalo normálně a jack vpravo na mikrofon je taky stále funkční.
Přední panel jsem rozebral, abych se podíval, jestli tam třeba není nějaký kabel přiškrcený nebo tak něco, ale nepřišlo mi to, viz foto. Taky mi přijde, že do jacku na sluchátka se kabel zapojuje snadněji než do jacku na mikrofon (jestli to vůbec něco znamená).
Máte nějakou radu, jak by to šlo spravit? Reklamovat celou case kvůli jednomu jacku se mi nechce, navíc, co pak ten počítač, který potřebuji na práci.
Předem děkuji za odpovědi.

Obrázek 1
Obrázek 2

Moc se toho vymyslet nedá: buď sehnat a vyměnit celý konektor jack na DPS nebo předrátovat (prohodit) s mikrofonem, jestli používáš jen sluchátka.

Můžeš taky zkusit zapojit jiná sluchátka nebo připojit přes prodlužku - není jack jako jack. Někdy stačí desetina milimetru. ..

Mikrofon používám také. Sluchátka jsem zkoušel různá, u všech to samý.

Teď jak jsem to složil zpátky, tak to občas funguje, když ten kabel zapojím opatrně a ne úplně na doraz... není to ideální, ale asi to nějak přežiji.
Nejsem teda expert a možná to je blbost, ale nepomohl by třeba nějaký ten sprej na kontakty?