Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BT adaptér na PC nekomunikuje s periferiemi

Ahoj,
objednal jsem si z Číny BT adaptér do USB pro PC.
https://www.wish.com/product/5b1fa0c618453928a5b255e2
Po zasunutí do USB se nainstalují generické drivery Microsoftu, ale při pokusu o připojení zařízení (BT sluchátka, telefon) to nefunguje tak, jak by mělo, tedy:
- zařízení najde a identifikuje, jak sluchátka, tak mobil
- začne instalovat drivery pro tyto periferie, ale v okně, kde se zobrazuje status vyhledávání driverů to napíše několik řádků tohoto:
Nebyl nalezen ovladač periferního zařízení Bluetooth
Jelikož to udělá u sluchátek i u telefonu, předpokládám chybu v BT adaptéru, nebo spíš v ovladačích.

V adaptéru by měl být Broadcom čip BCM2045. Najít jiný drivery se mi nedaří. Nebo je problém v tom, že je to zastaralý BT V2.0 a už není podporován? To se mi moc nezdá, ale zas tak moc o BT nevím.
Mám Windows 7 64 bit

Není problém objednat novější model BT adaptéru (že jsem objednal 2.0 jsem si všimnul až pozdě), ale když už to mám doma, tak bych to chtěl rozjet.

Díky za pomoc

Update:
Podařilo se mi přijmout soubor z telefonu do PC, takže nějaká komunikace tam je.

Řešení:

Tak zakoupen nový BT adaptér, tentokrát verze 4.0, sluchátka už komunikují a hrají. Tedy vyřešeno.

Tak chyba může být právě i v tom BT 2.0, osobně jsem už delší dobu neměl doma nic, co by ho využívalo. Ovladače si vážně žádné nenašel? Co se ti přes to povedlo přenést a jakým způsobem? A u sluchátek bych se rozhodně i ptal, jestli ten adaptér umí i komunikační protokol sluchátek, šuntu z Číny na Wishi bych upřímně nevěřil, že bude držet pohromadě, natož fungovat.

Fotku z telefonu - v PC jsem zadal přijmout soubor, z telefonu ho poslal a soubor se přenesl a uložil.
Potřeboval bych však připojit sluchátka, ty podporují BT 4.1
https://www.czc.cz/jbl-tune-560bt-cerna/263120/produkt
Jestli ty sluchátka umí i nižší verze BT, to nevím.
Asi zkusím objednat nový adaptér s vyšší verzí BT.

Ovladače jsem zkoušel najít googlem, ale našel jsem opět jen ty generické microsoftí, nebo proprietální od Lenovo, či Dell, a ty mi to nevzalo, že to nenalezlo zařízení.

U telefonu těžko říct, tam nevím na jakých komunikačních protokolech to běží. Sluchátka ale asi nepojedou. BT 2 adaptéry by sice správně měly umět A2DP protokol na přenos hudby ale jak říkám, čínský šunt, divím se, že se to po vybalení nerozpadlo :D

Jinak BT 3.x i 4.x i 5.x jsou automaticky kompatibilní s předchozími verzemi. Jen je tam ta potíž, že vždy to jede podle toho nejslabšího článku - zde konkrétně podle adaptéru BT 2. Pořídil bych normální BT 4.x adaptér, seženeš to v českých obchodech za 100-200 max? Tak nějak. Nehledě na to, že BT 2 má vážně malý dosah, BT 4 ti natáhne signál i skrz zdi, mně to fachčí po celém domě, protože pracovnu mám uprostřed. Dosah BT 2 je 10 metrů za ideálních podmínek (i když i za opravdu ideálních podmínek to je reálně 6-8 nejvíc) + ti to bude mnohem rychleji žrát baterku ze sluchátek. Nemá absolutně smysl mít starý BT adaptér.