Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc se vypne pri otřesu.

Dobry vecer, kdyz zapnu pocitac tak se v pohodě načte vsechno funguje, ale pri jakemkoliv otřesu se restartuje nevite cim by to mohlo byt? Uplne nova sestava gtx 1660ti ryzen 5 16gb ram zakladovka tomahawk

Jestli je to nová sestava, zkontroloval bych, jestli do sebe všechno mechanicky zapadá. Oni sice rozměry desek, skříní atd. jsou normalizované, ale ne vždy jsou normy dodržené. Restart může způsobit prakticky cokoliv (nedávno jsem se setkal s tím, že BSOD způsoboval vadný (volný) napájecí konektor disku), ale tak začal bych vylučovací metodou. Power kabely jsou robustní, jestli jsou dobře zastřčené, nehne s nima ani zemětřešení. Paměti jsou lehké, takže opět pokud jsou zasunuté (a je otázka jestli jsou), opět nějaký ten otřes musí přežít, ani si nedovedu představit rozumný otřes, který by je uvolnil. Procesor je v patici, tam nic nehrozí. Zbývá teda jedině sběrnice, tam jsou karty obvykle těžké (třeba grafárna) a tam je taky místo, kde to často úplně nelícuje (mnohokrát jsem se s tím setkal, měl jsem sestavu, kde jsem musel dokonce ty plechy slotů ohýbat, a jestli to je normálně na vlásku...; prostě první podezřelé místo, kde se něco může uvolňovat. Ale může to být cokoliv jiného, tohle je podle mě nejpravděpodobnější, tak bych na to kouknul nejdřív.