Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GPS Navigon - ako ďalej s touto navigaciou

Cca 15.5.2020 Navigon definitívne končí. Garmin (súčasný majiteľ značky Navigon) sa rozhodol ukončiť vývoj aplikácie (hlavnú i súvisiacich). Zákazníci, ktorí mali predplatné, môžu navigáciu používať do 15.5.2020. Sám mám aplikáciu zakúpenú a používam ju k úplnej spokojnosti. Posledná aktualizácia máp bola vydaná v decembri 2018 (Q2/2019).

[navigon.jpg]

Už viac ako 7 rokov vlastním prístroj GPS Navigon 8450 Live (Operačný systém-Windows CE; GPS - SIRF III s InstantFix II) a som s ním veľmi spokojný.

Pozná niekto možnosť, ako ďalej používať GPS prístroje Navigon, alebo ako pomocou nejakej úpravy ďalej používať navigácie s operačným systémom Windows CE?
Ako dostať do prístrojov Navigon nejaké najnovšie mapy, POI, radary... ?
Ako dostať do GPS navigačných prístrojov s operačným systémom Windows CE najnovšie mapy, POI, radary... ?
Alebo už neostáva nič iné a odniesť ho ako elektroodpad do zberného dvora?

Krabičkové navigace končí, to je jasné už asi 2-3 roky. Nahrazovány jsou mobily a integrovanými navigacemi v autech.
I když chápu, že krabičkové modely mají své kouzlo a určité funkce navíc, tak drtivá většina uživatelů si vystačí se standardním setem funkcí (zato vyžadují co aktuální mapy a ideálně online dopravní info), a to je důvod, proč tyhle krabičky nemůžou obstát.

touchwood
Krabičkové navigace končí, to je jasné už asi 2-3 roky. Nahrazovány jsou mobily...

Ďakujem za info, ktorá ma nepotešila. Zrovna teraz na Vianoce hodlám požiadať Ješiška, aby mi doniesol nejaký lepší mobil. Neviem však o aký ho mám žiadať. Mohol by si mi nejaký mobil odporučiť, v ktorom by mi navigácia WAZE fungovala (najlepšie bezplatne)? Za novú GPS navigáciu som bol odhodlaný zaplatiť cca 300 - 350 €.

Waze pojede v jakémkoliv telefonu od aspoň trošku známější značky. Podstatné je, aby člověk měl mobilní data.
Tuším, že jediné omezení je verze Androida (verze 5 je minimum - telefony s tím už se dlouho ani neprodávají).

Nic jiného se neplatí.

Není zač. :-)
Mobil jakýkoli, ale doporučím takový, který má Snapdragon CPU, nebo dobrou podporu GPS (tj. nebrat cokoli s čínskými Mediateky apod.). Osobně bych volil něco jako Xiaomi Mi A3 (jako plus je velký AMOLED displej, byť s malým rozlišením) a k tomu kvalitní (ale opravdu kvalitní) držák do auta s nabíjením, můžu jen doporučit značku Brodit, byť za ucelené řešení dáš cca 70€.

Waze, Google Maps i Here We Go jsou zdarma, platíš jen za data (ve všech případech jde o malé objemy)
edit: a navigačních aplikací je na Playstore hafo, dá se vybrat mezi placenými i neplacenými. Ceny jsou velmi mírné a škála funkcí velká, od jednoduchých navigací, po specifické a speciální.