Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aspire 3 vs ideapad s340

Dobrý den, mám jednu rychlou otázku, který z uvedených notebooku vybrat. Parametry jsou zhruba totožné a tak se ptám, jestli má cenu si připlatit za kvalitnější displej, konstrukcí a podsvícenou klávesnici nebo raději zvolit levnější variantu. Děkuji za odpověď.

https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-s340-15api-modra_3/272194/produkt

https://www.czc.cz/acer-aspire-3-a315-42-r131-cerna/266561/produkt

Za kvalitnejsi displej a podsvicenou klavesnici rozhodne priplatit.

Za kvalitnejsi konstrukci - nenechte se vysmat. Ty soucasne Lehovna jsou nemlich takovy smejd jako Acer, v necem snad i horsi. U tech levnych kolikrat pamet napevno na zakladni deske, bez slotu pro dalsi, chybejici kabely/konektory pro 2,5" disk i kdyz tam je misto atd. (netvrdim ze zrovna u tohohle - neminim hledat, mysleno vseobecne co si dovoli). Materialove v tehle levnych radach je vsechno osizeno az na dren, mizerne plasty, rozpada se to po prvnim rozebrani pod rukama.

Jako - fakt neverim tomu ze v danem vyberu je Lenovo konstrukce jakkoliv lepsi nez Acer - vse jeden cert, snad to jede i z jedne linky nejakeho Foxconnu nebo jine obri Cinske manufaktury. Vybavou lepsi je, tomu odpovida i cena.