Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem free wifi nejde

servus, chcem sa pripojit na free wifi, ale nejde to, ani notebook, ani mobil, mobil android vypisuje ze je zakazany pristup a book jednoducho ze sa neda pripojit, mam win 10, uz mi to urobilo na 2 free wifi, som mimo domova a k tym wifi nemam osobny pristup, nejake rady? diky

záleží pro koho je ta možná free wifi určena.
jestli jen pro spočitatelné uživatele / známé, nejspíš bude mít přístup filtrovaný na jejich mac adresy, to umí každý domácí router.
jestli pro větší organizaci, dá se čekat radius server, to je tuším kombinace mac + přihlašovacího jména (možná kecám, toto není můj chleba).
jiný přístup je změna ověřovacího protokolu místo wpa + je vyžadován nainstalovaný certifikát té sítě.

čili důvodů odmítnutí přihlášení může být víc.

Hmmm.... "hokej si nemôžem pozrieť"... ale na to tie free WiFi nie sú určené! A ktokoľvek môže napísať ako meno siete SSID "Free WiFi" a pritom nie je free. Stačí sa pozrieť na ikonku siete - často je tam malý zámok = chránená (protected), alebo je tam napísané WPA/WPA2.

Aj vo vlakoch máš free WiFi, ale bez hesla sa k nej nedostaneš - heslo ti povie buď sprievodca, alebo je uvedené na stránkach spoločnosti. To isté máš aj v autobusoch - free WiFi a predsa niekedy je tam uvedené heslo. Je to preto, aby tebe podobní vychcálkovia nesosali, ak niekde stojí autobus.

ozaj, maly zamok? a ako to vyzera, ty vole, si myslis, ze som uplne mimo? :D ja hovorim o sieti, ktora je otvorena, nezaheslovana, takze moze byt chranena inak, ako pise kolego vyssie, inac som v spitali, telka tu nieje, nic tu nieje, tak aspon nieco hladam, lebo styri steny a budem tu este dlho, inac mam tieto verejne siete uplne na haku, ani busom ani nicim inym nechodim :D raz za rok, to som riadny vychcalek, zabit ma rovno :D

ta nemocniční síť může mít jinou ochranu, viz výš. jestli je to na tom oddělení dostupné, má informace nejvyšší organizační osoba - vrchní sestra nebo bratr.
možná to mají jen pro nadstandard placené pokoje.
nebo si pořiď příbuzné, co ti přinesou mobilní data: https://pc.poradna.net/questions/2959828-herni-notebook-a-gtx-11-0#r2960856
nebo co místo tebe vlezou na web té nemocnice a tam se poptají.

vzdálená wifi může mít i příliš slabý signál, ty vypadávající trosky co k tobě dorazí nestačí ani na přihlášení, je to několikanásobná odpověď (nastavení režimu wifi a zabezpečení, přihlášení k síti, ověření, konfigurace ip)
takže buď požádej vzdálené příbuzné ať ti poškou balík s lte modemem a platí ti data, nebo se uzdrav.