Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem identifikacia chyby TV + doporucenie novej

ahoj, na TV LG 42LV5500 mam poruchu obrazu.
Neviem to dobre popisat, na fotenie mam len stary telefon, tak snad bude davat zmysel co tu pisem.
Namiesto sedej su zvisle pruhy, to je vidiet najviac, ale zvisle pruhy su aj cez celu obrazovku.
Ked je cierna obrazovka (nachvilku, pri prepinani kanalov) je vidiet ako keby snehovu fujavicu. ako keby bolo zle naladene analogove vysielanie. ale vysielanim to nie je, je to vidno aj v menu TV, aj pripojenym USB, ci PC.
hd9t
fgwY
pPA7
otazka znie, co to je a co s tym?
zahodit, alebo opravit a niekomu venovat?

uz dlhsie cakam, kym dosluzi a chcel by som nieco vacsie, ale v spodnej cenovej kategorii.
myslite, ze toto bude ok?
lg-65UM7510
len ako klasicka TV do obyvacky, ziadne specialne poziadavky nemam.
snad len podporu h265, ext. titulkov. ani moja stara TV nebola ziadne delo, ale bol som docela spokojny.

dik

Bych si tipnul na nestabilitu napajeni, treba jen vytekly kondenzatory, ikdyz nevim, cokoli to muze byt.

Aby to umelo ceske titulky (CP1250) a hlavne, pokud chces prehravat z USB flashky, tak aby to umelo dnes bezne zvukove formaty AAC a AC-3. HEVC to u tech znackovych snad prehrajou vsechny. Muze to byt problem, na Android TV proste dohrajes potrebnou podporu (prehravac) z Google Play, jak to bude u webOS TV, ktery ma LG nevim. Doporucil bych zjistit pred koupi.