Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako preniesť url adresu (int.stránku) na plochu vo w7

Zdravím.
Dalo sa to urobiť až pokial som nenainštaloval verziu 70 Firefoxu.
Asi to nieje niekde vo firefoxe povolené,(neviem kde) inak si to neviem vysveliť.
Proste kliknúť na url adresu,podržať a presunúť na plochu a uvolniť tl.myši.
Kliknutím adresu prevezmem pretože vedla myši sa objaví štvorček so znamienkom " + " a podržaním pretiahnem na plochu.
No hneď ako prejdem za ramec okna stránky na plochu ,myš sa zmení na "dopravnú značku" zákaz státia a po uvolnení tl.myši sa značka zmení na šipku a nič sa neuloží.
Dá sa to urobiť možno viacerími inými spôsobmi , no mne záleží na tomto spôsobe.
Ak má s týmto niekto skúsenosť,rád prijmem radu.
Ďakujem.

Moc jsem nepochopil tvůj zmatkovitý styl vysvětlování ale pochopil jsem to tak, že ti nejde udělat zástupce odkazu na ploše, je to tak?
Tak to udělej tou složitější ale jistější cestou, ne? Klikni pravým na plochu, dej "Nový", klikni na "Zástupce" a tam vlož URL adresu webu.

Ďakujem za odpoveď.
Pochopil si to presne,pretože nič zmatkové v mojom vysvetlení nieje.Napísal som to tak aby to bolo pochopitelné.
Presne tak to robím ako si napísal.No chcem to robiť tak ako som to popísal pretože som na to zvyknutý.

Aký máš Firefox? x32 alebo x64?

Klikni na zástupcu Firefox od Mozilla a doplň príkaz za úvodzovkami: -no -deelevate :

Takto bude vypadať cesta:

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -no -deelevate
"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -no -deelevate

Samotné ikony serverov www stránok sa ukladajú v obrázkoch v zložke:

C:\Users\užívateľ\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxXXX.default-release\shortcutCache\*.*

Napríklad moja ikona pre Poradna.net na ploche monitora (červené písmeno "P") má takýto tvar: VOBtisbK0N+50vlJdal2VA==.ico

Príkaz: -no -deelevate ti môže nejaký pitomý, horlivý antispyware_antimalware_avtivire opraviť a označiť, ako neznámu hrozbu. Ser na to, plašia sa.

V každom prípade ťahaj "drag and drop" zámok na plochu z takto upraveného zástupcu Firefox.

Mozilla o tomto šalamúnskom riešení nikde nepíše, tak neštuduj zbytočne voloviny.

Zbav sa každého pitomého AV z dielne tupcov vývojárov, nepatrí do Windows.

By si sa čudil, niekto má plochu obikonovanú komplet, ešte na hranách monitora a ak sa nezmestia dajú na rub plastu.

Pritom stačí napríklad takýto henten jednoduchý skript, baťák, narýchlo zbúchaný iba pre dva servery. Tvojo kamarátstvo na zive.cz som schválne vypichol, nech ti zvýšim tlak:
------------------------------
@echo off

echo stiskni 1 - zobraz zive.cz
echo stiskni 2 - zobraz google.sk

choice /C 12345 /N /M ""

if ERRORLEVEL 2 goto GOOGLE
if ERRORLEVEL 1 goto ZIVE

:ZIVE
start www.zive.cz
goto end

:GOOGLE
start www.google.sk
goto end

používám asi 15 let stejnou lokální homepage s odkazy. živě tam mám kupodivu dodnes, jsem líný to nějak moc editovat.
ale tazatel nejspíš toužil po stažení odkazu na momentálně zajímavou stránku doprostřed plochy, aby si na ni i zítra vzpomněl.
mimochodem nejlepší systém winxp nezná příkaz choice, byl v dosu a win9x. řada nt má: set /p

Ďakujem všetkým za snahu.Je to vyriešené.
Pomohol link od "Mlocik97","Karel" to iste len v angl. jazyku a vyskúšal som aj radu od "Nuda".
Možno,ešte je zavčasu ale ak by som sa neozval ,prajem príjemné Vianočné sviatky!!!