Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký SSD byste doporučili?

Chtěl bych se zeptat jaké SDD byste doporučily. A asi už používat M.2 rozhraní že? Myslím, že deska asus maximus hero VIII má tento slot.
A zda je dobré na SDD dávat systém a pak hry nebo to mít jen na hry, když to má omezenou životnost a počet zápisů. Dík
Velikost 1TB.
Změna předmětu, původně: SDD (karel)

https://www.czc.cz/kingston-a2000-m-2-1tb/265877/produkt
Corsair Force MP510, M.2 - 960GB
Náhodné čtení IOPS: 250 000

Náhodný zápis IOPS: 220 000

MTTF nebo MTBF (milionu hodin): 2

Životnost (TBW): 600
Prosím o vysvětlení.
Dík
https://www.czc.cz/ssd-pevne-disky/produkty?q-c-1-f_2025059=r550-1024&q-c-2-price=r2990-5000&q-c-3-producer=sf8k5lmotpqf559c8c7ta2em4u9&q-c-0-f_2025079=sM.2%20PCI-Express%20NVMe

TBW je jednotka, v které se udává životnost disku. Je to zkratka toho, kolik výrobce garantuje, že disk vydrží zápisů v TB. U tohoto tudíž garantuje, že vydrží 600 TB zápisů. Od tohoto počtu už nikdo neví, co se bude přesně dít, disk může začít odcházet celý najednou nebo můžou začít odcházet jen některé části a ty další třeba zvládnou ještě dalších 100 TBW. MTTF a MTBF jsou obecně zkratky pro poruchovost. Náhodný zápis se pak využívá pro kontrolu rychlosti disku. Každý ňouma umí vyrobit disk, aby uměl cíleně zapisovat a číst. Horší to je ovšem při náhodném čtení a zápisu, tam se teprve projeví rychlost disku.

tvé zastaralé PC neumí PCIe 4.0, takže si nákupem moderního a rychlého disku až tak nepomůžeš, pojede maximálkou disku s PCIe 3.0 (tedy rychlostí, kterou podporuje tvá deska). Volba značky a modelu je poměrně nepodstatná. U M.2 jsou doporučeníhodné značky Samsung, WD, Adata (vyšší modely).

To je jedno. Stále je to vykonná sestava, která je třeba lepší než 80% co májí lidi. Tak intel snad už bude mít desky gen 4.0 a amd už má a čekám na zen 3, tak nevím jestli koupit gen 4.0 tedka a používat ho zatím v gen 3.0 a pak 4.0.
Tak staré, všechno je staré po 1 roku. To je postup, to bys musel kupovat každý rok něco nového.:-)

Dík no že nekteré stránky uvádejí, že ho podporujou jenom amd základní desky gen 4.0, vyznělo to, jako kdyby to bez téhle desky nemělo fungovat.

Na závěr je nutné zmínit omezení, kterým je použitelnost pouze na deskách s čipsetem AMD X570 a novými Ryzeny 3000. AMD zakázalo podporu PCIe 4.0 na starších deskách, které mnoho uživatelů upgradovalo Ryzeny 3000. To je škoda, protože právě M.2 slot je většinou spojen s CPU přímo a tedy by ve většině případů fungoval jako PCIe 4.0 i na starších deskách. Bohužel jste při využití tohoto disku omezeni jen novou desku s X570 a Ryzen 3000, a na platformě Intel si počkáte nejméně rok.