Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frekvene RAM. Nefunguje dual channel?

Zdravím zjistil jsem, že mi windows ve správci ukazuje frekvenci u RAMek (HyperX Fury Black 3200Mhz 2x8) pouze 1600Mhz. Vždycky ukazoval správce správně 3200Mhz. No zkusil jsem je prohodit a nepomohlo stále ukazuje 1600Mhz. (pokud vypnu OC na 3200 tak ukazuje 1333 Mhz). No, ale BIOS ukazuje normálně 3200Mhz a příkaz "wmic memorychip get speed" v CMD ukazuje taktéž 3200Mhz. Kde je chyba? Vždy normálně windows ukazoval 3200 proto se ptám. Předem díky za odpovědi.

Jedná se o desku MSI B450M Gaming

Ve kterých slotech je máš zapojené ? (jestli tedy nemaš jen 2xDIMM)
RAM budeš mít pravděpodobně 2x8Gb ?
(začni obnovenim BIOS)
Můžeš zadat, a přiložit celý příkaz ? (Powershell) :

Get-WmiObject win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer,Banklabel,Configuredclockspeed,Devicelocator,Capacity,Serialnumber -autosize

+ Verzi Firmware desky:

Get-WmiObject win32_bios

(nemuselo by být na škodu i zobrazit co ti vrací za informace CPU-Z + Timing)