Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizace dat v Excelu

Ahojte. Nevi tu nekdo proc pri aktualizaci dat v excelu to vyhodi tuto hlasku?

Prvni okno:
Inicializace zdroje dat selhala.
Zkontrolujte databazovy server nebo se obratte na spravce databaze.Presvedcte se, zda je externi databaze dostupna, a akci opakujte.Zobrazi-li se tato zprava znovu, vytvorte novy zdroj dat pro pripojeni k databazi.

Druhe okno:
Problemy se ziskavanim dat.

Môže.

Problémom je, že Excel sa na ten zdroj dát jednoducho nedokáže pripojiť. Takže skús trochu viac opísať, čo vlastne je tým zdrojom dát, kde je ten zdroj dát umiestnený, ako overuješ skutočnú dostupnosť tohto zdroja dát, či si skúšal vytvoriť nový zdroj dát pre pripojenie k databáze, a tak podobne.