Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychost Internetu

Mám připojení k Internetu o rychlost 10 Mbit/s, bez agregace.
Speed meter jako www.dsl.cz ukazuje trvalo hodnoty okolo 8,9 Mbps
Rychlost stahování je obvykle okolo 1110 kB/s - takže těch 8,9 odpovídá.
Jenže kde je ten 1,1 Mbps?
Provider mi tvrdí, že prý se oba dva bavíme o JINÝCH datech. zatímco oni mi posílají celkově 10 Mbps, tak to je ale celkový objem dat, ale uživatelské data mají zhruba jen 8,9 a zbytek jsou režijní data, a hlavičky paketů.

Prý to je jako kdybych si koupil meloun, který má 10 Kg a nadával, že v něm není 10 kilo dužiny - že bych chtěl aby se slupka do váhy nepočítala.

Má pravdu?
Jak to máte s rychlostí vy?

Omlouvam se,ze se do toho pletu,jen by mne zajimalo,jestli se mam taky hadat s UPC,ze mam zaplacenej Internet Starter(2048/256)+platim 50Kč za dalsich 2048(bez pridani uploadu) a casto namerim sotva neco kolem 1700-1800,upload vsak je "slusne" kolem 240-250..Stabilita je kolem 80%..Kdyz vsak stahuji maily,nebo neco podobnyho tak stahovani ukazuje kolem 330kB/s..Je to v poradku?

Ono ti staci trosku matematiku pouzit a prides na to aj sam, ze garant to asi nebude. Ake ma pripojenie UPC na cz? 1GB? Ok nech ma. Kolko "garantovanych" liniek dokaze naraz zavesit na 1GB? Ak dame kazdemu po 5Mb garant tak mi to vychadza na 200 zakaznikov. Ma UPC 200 zakaznikov?
A co zahranice? Tam UPC 1GB urcite nema. Ak ma 300Mb, tak to som povedal asi dost. Ako chce UPC garantovat rychlost do zahranicia?
Garantovane linky stoja radovo 5ciferne sumy. Vy vsetci ostatni mate zdielane s agregaciou. To, ze provider dokaze narvat na 100Mb linku tisice zakaznikov a kazdemu dat pocit, ze jeho par Mb nekolise a je to garant je uz o sikovnosti ISP.