Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechce se mi zapnout Windows 10

Dobrý den, dneska jsem nechal aktualizovat win10 na novější verzi, akorát mi během instalováni vypadla elektřina a všechno se pokazilo, po delším čekání jsem opět zapl počítač a stalo se přesně toto, chvíli to běží v pohodě, pak se u Windowsu načítají tečky a pak rychle problikne na půl sekundy něco ve stylu 'vracíme původní změny". Pak ale zčerná obrazovka a celý proces se opakuje donekonečna, nevíte někdo co stim? Díky.

V BIOS vypni "FastBoot" pokud tam něco takového je. Stisknutí kombinace kláves musíš zkusit mnohokrát, než se trefíš. Musí to být velmi rychle po zapnutí (po předchozím vypnutí - dlouhým podržením). Ale prostě to nemusí jít.

V tom případě boot z instalačky a zvolit "Oprava systému", popř. se zachováním všeho, popř. "Oprava spouštění".

Ten příkaz dism by se asi dal spustit i z instalačky, ale musel by se změnit parametr.

To je zlý ... Na flešce musí být instalačka W10, pokud ji nemáš, musíš si ji u někoho udělat nebo vypůjčit. Nebo pozvat kámoše, který ji má už udělanou a ví, co a jak. Mimochodem, v Nastavení je i volba na přípravu flešky pro Opravu systému, ale to ti teď nepomůže.

Takže to teď dopadlo takhle, našel jsem si instalacku na win 10, zvolil jsem jednu z možností v boot menu a hned potom mi nabídlo to, že můžu buď udělat čistou instalaci, což asi ne, nebo udělat inovací, ale když jsem klikl na inovací tak se počítač zase restartoval ale nic se nestalo

Měla by tam být nabídka "Oprava systému" a "Oprava spouštění", možná i "Obnova systému", může to být pod něčím "schované", třeba "Další možnosti" (nemám to po ruce, abych mohl detailně radit). Pokud se to nepodaří "opravit" či obnovit, tak nezbyde nic jiného, než ta "čistá" instalace. Máš tam nějaká "cenná" data, která je potřeba zachránit ??? Pokud ne, prostě přeinstaluj (ale je potřeba si o tom něco přečíst, ovladače atd.) a nainstaluj znova potřebné programy. Jinak, tohle nejlíp řeší záloha systému, ze které se obnoví funkční stav, tu si ale musíš udělat, dokud to ještě funguje :-)

Pokud potřebuješ zachránit data, je to na delší povídání. Třeba boot z Live Linux a zkopírování dat na externí disk.

Takže dostal jsem se do toho menu kde je "oprava spouštění systému, ovšem když na to kliknu tak mi to napíše že to nemohu opravit, ani při obnovení systému mi napíše že mám zadat, kterou instalaci systému Windows chci obnovit, přičemž nemám vůbec páru o co jde

Ten protokol bys musel nějak zpřístupnit nebo opsat, takhle si to nikdo nepřečte.

Bylo by dobré, kdyby na to kouknul někdo na místě. Z toho, co píšeš, se to nedá 100 pro spolehlivě rozhodnout. Ale opravdu se mohlo stát, že to nepůjde opravit, takže zbývá přeinstalace. V tom případě řeš "záchranu dat" pokud tam něco máš, než to přeinstaluješ. Přeinstalace je celkem snadná, ale měl bys to nechat na někoho, kdo se líp orientuje.

Pokud děláš upgrade, tak se zachová předchozí instalace ve složce .old, to ale musí ten systém fungovat !!!

Pokud ale uděláš "novou instalaci", nic na disku nezůstane. Můžeš udělat instalaci "se zachováním", pak tam zůstanou data a popř. i programy, ale je riziko, že tam zůstanou i problémy, které řešíš.