Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejlepší router pro NAS, TV, ps4

Ahoj. Chtěl bych nějak obměnit svůj router. Nyní mám Apple AirPort, již mi nevyhovuje.

Na router se připojuje zhruba 15 zařízení bezdrátově a chtěl bych na to připojit 4 zařízení přes drát- ps4, tv, NAS + internet ze zdi.
Cena nejlepe do 2-3 tisíc Kč. Nejlepe nějaký bez antén, designový, minimalistický design, je to do obýváku, Postaveny na výšku.

Díky

Tak to nedavej do obyvaku pod TV a vyhrad tomu misto nekde v komore nebo technicke mistnosti. Tam to pak nebude rusit (hlavne treba NAS) a nemusis resit vzhled. A jeste se to bude lepe chladit nez v uzavrene skrince pod TV.
Do obytnych mistosti budou privedene jen sitove kabely ukoncene v zasuvkach a na strope umistene AP. Ale uznavam s tim se musi pocitat od zacatku. Ale bohuzel i v novostavbach si to vetsina opet naplaca nesmyslne do obyvaku :-)

Ale aby jsi nerekl ze jsem neporadil zadne zarizeni do soucasneho setupu (asi nepredelas kabelaz atd.), co treba tato vcelku hezka a AirPortu i podobna zarizeni od Ubiqiti: Ubiqiti Amplify nebo toto Unifi Dream Machine

Tak řešením by bylo obyčejný router schovat za TV nebo jinam a ten hezký původní ještě vylepšit pár samolepkami,třeba SUPER nebo TURBO.:-)
Ale tazatel píše,že už mu nevyhovuje,třeba už je moc okoukaný.

A nebude mu tam chybět jeden LAN port, když chce kabelem připojit 4 zařízení? Jedna zdířka přívod internetu a zbývají jen 3 volné.
Nebo se pletu? Sítím zase tak moc nerozumím.

A nebude mu tam chybět jeden LAN port, když chce kabelem připojit 4 zařízení?

Ono ty HOME rutery mají většinou jen 4xLAN + 1x WAN.
Ale chce nakrmit bezmála 15 zařízení (snad ma připojeni ftth) přes Wi-fi a nechce antény (snad bude tech 15 lidí namačkaných v jednom kamrlíku, s tim by si neporadila ani princezna kolobežka), ješte že ten požadavek upřesnil, tak jsem si ušetřil čas a rovnou mohu jdou vyloučit routery ako : Netgear Nighthawk R7000P / R6700 tak jako Linksys WRT AC3200 / ACS ktery se dá sehnat v BF slevách za slušnou, až poloviční cenu.
Jako deko za TV jde pro 15 lidí použít i kaktus.

Popravde, co se vzhledu tyce tak Mikrotik opravdu neumi... aspon nejaky posun je ze misto slepeho designera zamestnali tupozrakeho. :-D

Pro segment kde se puvodne pohybovali to nevadilo, stejne to bylo zastrcene nekte v racku nebo mensim rozvadeci... ale kdyz chteji proniknout i do domacnosti ten vzhled pro bezneho uzivatele hraje roli... ale jak pisu, uz nejsou vylozene odporne, uz jsou jen takove tuctove nehezke.

Řekl jsem 10zarizeni bezdrátově. Pro 1 člověka.

To jsi psal kde ? Psal jsi 15 a vidim jen : "Na router se připojuje zhruba 15 zařízení bezdrátově a chtěl bych na to připojit 4 zařízení přes drát- ps4, tv, NAS + internet ze zdi". -
Stači to napsat normalne, jak pak psat pod kazdy prispevek ktery ti nevyhovuje : Tak poraď rejpale.

Mobil, tablet, žárovky, pc osobní, pc služební, termostat, pracka, lednička.

Viz doporučeni Fleg.

Tak moje lednička a pračka funguje naštěstí i bez wifi.:-)
Necítím zatím potřebu to nějak ovládat a sledovat z PC nebo mobilu.Asi jsem stará generace,která dokáže žít i bez toho.