Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s VDSL routerem ZyXEL VMG3925-B10C

Dobrý den,
tak jsem si pořídil router pro VDSL připojení od O2. Jedná se o ZyXEL VMG3925-B10C.
Poměrně dobrý výpis parametrů je ZDE

Jelikož není nabízen O2, šel jsem přímo na jejich stránky, kde je návod pro manuální nastavení

Zapojil jsem router, přihlásil se přes webové rozhraní, nastavil časové pásmo a došlo na připojení. Teď porovnání O2 a Zyxelu:
Protokol: PPP over Ethernet (PPPoE) - u Zyxelu není možnost vybrat protokol, ale zapouzdření (encapsulation) a to PPPoE - vybral jsem tedy PPPoE
Pak už není možné nastavit nic kromě jména a hesla - obojí je O2, což jsem nastavil. Další možnosti nastavení (VLAN) jsou asi v dalších krocích. Tam se ale ani nedostanu, protože router mě nepustí dál a vždycky napíše chybové hlášení, že to je nastavené špatně.
Nastavení připojení můžu přeskočit a nastavit všechno možný, jen ne připojení VDSL. To jde jen ve výše zmíněném kroku.

Myslíte, že ten modem vůbec půjde použít? U prodejců jsem v popisku našel, že sice v ČR nepodporuje ADSL, ale VDSL ano. Předpokládám, že když mám download až 50 Mbits, tak mám VDSL, ne? Kde by mohl být ještě problém?

Předem dík.

Super, internet jede :-)

Takže chyba byla v tom wizardovi. Šel jsem na to pomocí odkazu: Network Setting - Broadband - VDSL - Modify - nastavil jsem VLAN 802.1q = 848
Je tam i VLAN 802.1p a tam je implicitně nastavená 0 (možnost nastavení 0 až 8) a O2 o tom nic nepíše, tak jsem nechal 0.

Funguje i O2 TV :-)

Ale na tu bych měl otázku. Povolil jsem QOS, které bylo vypnutá a kabel jsem zapojil do LAN1. O2 ale taky píše, že VLAN má být "835", ale pro VDSL píšou výše zmíněných 848, tak nevím zda to měnit. Stejně tak mám změnit routing na bridge. Pořád mám routing a na bridge jsem nic nepřepnul. U toho nastavení QOS je hodně věcí, které jsou nastaveny na 0. Třeba "WAN management upstream Brandwidht" nebo "WAN management downstream Brandwidht", kde možné nastavit rychlost v kbps. Pak tak "Upstream traffic priority assigned by" - zde je možné vybrat None/Ethernet priority/IP precedence/Packet lenght. Prozatím je tam None. Zkoušel jsem, zda se nějak nebije rychlost internetu a připuštěné televizi asi ne. Při měření rychlosti jsem měl obvyklou rychlost i ping. Zkusil jsem pustit seriál na Netflixu a v telce film v HD a taky to funguje v pohodě. Tak nevím zda do toho hrabat nebo ne. Podle O2 bych měl "U ADSL i VDSL je potřeba uplatnit prioritizaci dat (QOS) určených pro O2 TV před ostatními" a nic takového jsem neudělal.

A ještě jeden dotaz - když chci na svém počítači použít webové rozhraní routeru, tak to nejde:

"Vaše připojení k internetu je blokováno
Připojení mohlo být zablokováno firewallem nebo antivirovým softwarem.
Zkuste:

Zkontrolovat připojení
Zkontrolovat konfiguraci firewallu a antivirového softwaru
Spustit Diagnostiku sítě systému Windows
ERR_NETWORK_ACCESS_DENIED"

Takže prozatím řeším vše z notebooku manželky. Zkusil jsem úplně vypnout firewall a pořád to nejde.

A fakt díky všem moc moc moc, především touchwoodovi. Starý Comtrend VR-3031eu topí jak šílený a je celý zežloutl a brzy by se odporoučel do věčných lovišť a mě nechal na holičkách.