Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xiaomi Mi 8 vs Huawei Nova 3

Zdravím, přemýšlím nad těmito dvěma telefony - Huawei má o něco lepší displej, foťák a baterku zatímco Xiaomi má o 2 GB více RAM a rychlejší procesor, také o 100.000 více bodů v Antutu. Berte to spíše jako diskuzi, co si myslíte vy a jaké parametry jsou pro vás důležitější, tzn jaký telefon z těch 2 byste vzali. Díky.

Antutu benchmark není relevantní žebříček porovnání. Dá se podle toho pouze sledovat, jak je který stroj výkonný ale nezjistíš, který ti víc sedne. Obecně tyhle čínské značky mají všechny úplně příšerné prostředí, po letech jsem od Xiaomi přišel k Samsungu a zpět se mi už nechce. Když už bych měl ale volit, tak Xiaomi. Jsou to obecně odolnější telefony, mají v sobě míň zbytečností. U Huaweie zase platí, že je nemastný, neslaný a pravděpodobně budeš nějakým způsobem zasažen obchodní válkou mezi USA a Čínou. Už teď neprobíhá vývoj některých segmentů sw. Pro mě by tedy byla Xiaomi ta lepší volba.