Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zahřívání ntb běžný provoz

Zdravím, již delší dobu mi připadá že notebook až neúměrně topí během běžné práce. Prakticky po chvíli zapnutí ikdyž je v nečinnosti dosahuje teploty 50 ° C na procesoru a grafice. Během prohlížení internetu (pc.poradny :-D) dosahují teploty 65 ° C na procesoru integrované i dedikované grafice. Vůbec tomu nerozumím, v nastavení nvidia jsem zvolil možnost chrome pouze s integrovanou grafikou. Přikládám screeshot. Notebook mám přibližně 6,5 roku, za tu dobu jsem neměnil teplovodivou pastu, mohlo by o pomoci? děkuji https://imgur.com/7rKtu3i
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Díky za rady, vyfouknul jsem nějaký prach stlačeným vzduchem. Trochu to pomohlo.
Moje otázka ted zní, v notebooku na procesoru a integorvané grafice i5 3210m mámpři běžné kancelářině kolem 50 stupňů. Což je v pohodě. Ale proč má i SSD teplotu 50 °C. Vždyt tam se přeci nic neohřívá, i ten disk má nulové vytížení. V druhém notebooku mám klasický plotnový disk. Teploty procesoru podobné, ale plotnový disk má třeba jen 40-42 ° C, přitom by měl topit sám o sobě, oproti SSD které je jen jako flash pamět a navíc není nějak vytěžované.

díky za názor

ani stlačným vzduchem se k tomu přilepenému bordelu uvnitř na radiátoru nedostaneš, taky jsem nic takového nepsal. otevřít, vyčistit.
teplota hdd je typická notebučí, nevím co proti ní máš.

Vždyt tam se přeci nic neohřívá

rozpomeň se na fyziku a spočítej si jeho příkon.
ssd trochu topí, na tom není nic tajného. není to moc, nepotřebuje kovové tělo a ofukovat nebo odvádět teplo pryč. navíc jako polovodičový prvek si může dovolit teplotu, která by byla pro jemný mechanický disk škodlivá.