Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem napětí u Ryzenu 3600

Zdravičko, mám 2 tydný nově upgradovaný počítač, vše funguje jak má, jsem s ním spokojen, nicméně si v hw monitoru všímám, že napěti u Ryzenu 3600 vyskočí až na 1.475V. Je to v pořádku ? Slyšel jsem, že Ryzeny 3000 mají napětí až zbytečně moc, ale chci se ujistit, zda to může být z dlouhodobého hlediska v pořádku nebo to mám nějak řešit. děkuji za odpověd. Procesor je osazen do desky MSI b450 gaming plus MAX. Chladič je použit Arctic Freezer 34 a teploty v zátěži se pohybují do 75 stupnů

Je i neni.
Pokud mas nejnovejsi BIOS a AGESU tak by Volty uz takhle vysoko litat nemely(alespon ne tak casto a ne kvuli kazde kravine)
A uz vubec ne v Idle.
Ja mam 3700X a pred aktualizaci BIOSu jsem taky resil ze napeti i kdyz se nic nedelalo tak bylo prave takhle vysoko.
Po updatu uz je to OK a je vetsinou pod jeden Volt.

Tomu CPU to podle AMD nevadi protoze je na to staveny ale je blbost mit takhle vysoky Volty...update BIOSU(a s nim i AGESY) to prave resi :-)

v nečinnosti je to 0.9 az 1.0, samozřejmě občas to i tam vyskočí, když na něco kliknu, ale v zatížení se to pohybuje kolem 1.3 až pravě těch 1.47 BIOS je 7B86vH4. Ta AGESA by snad již měla být v tom, nebo je i tu potřeba aktualizovat ?

Pokud využíváš procesor nadoraz, tak se automaticky přetaktuje na vyšší frekvenci, což s sebou nese pochopitelně vyšší napětí. Cca 1.4 V při vyšším taktu je u 3600 v pořádku. Obvykle ale mají Ryzeny 5 3600 ve zvyku se přetaktovat a pak nespadnout zpět. Je kolem toho pořád hromada diskuzí na internetu, dá se to omezit, dá se to poupravit.

Slyšel jsem, že Ryzeny 3000 mají napětí až zbytečně moc

Ano, přesně tak.

Tady jsem na to našel pěknou diskuzi ale je jich víc :-)
https://forums.tomshardware.com/threads/ryzen-5-3600-voltage.3499620/

Ja mel po stavbe problem, ze i v idle se CPU drzel na sve maximalni frekvenci (na te desce byla uplne prvni verze biosu pro 3000 ryzeny) tak jsem aktualizoval na H4. H5 byla v te dobe jeste v bete. Problem s tou idle frekvenci to vyresilo.