Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno IP z dhcp

Mam nastavene dhcp ip pool 192.168.1.128/27, a pripojeny telefon dostal IP 192.168.1.159.
Nemal by dostat iba v rozsahu 129 - 158 ?? Alebo som nieco prehliadol ?

Tak neviem ci je to vlastnost alebo chyba . . . v kazdom pripade, do ip pool treba zadavat rozsah od-do, a nie ako CIDR . . . myslel som ze je natolko chytry, ked napisem /27 tak prideli len pouzitelne adresy, ale ako vidim tak nie, prideluje komplet vsetky . . .
Zaujimave je, ze akceptuje aj takuto formu zapisu. Opravene zapisom ip od-do. MKT 6.44.6

Chyba je u teba, pretoze dhcp server nema na starosti routovaciu tabulku, dhcp server prideluje ip adresy z rozsahu... a ty si zadal rozsah do 159, takze pridelil 159.
To, ze je to z pohladu routy uz broadcast vie demon co riesi routovanie, ale nie dhcp server.
Bacha na to, rozsahy sa pri dhcp beru ako absolutne.