Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro Kali.

Žádost o radu spíš na více zkušené osoby.
Můžete mi poradit notebook vhodný pro Kali?
Ptám se proto, že jsem měl problémy s vlastní instalací na Lenovo G580 a Lenovo B41-30 a potom i s vlastní funkčností, špatně fungoval na Packard Bell EasyNote TE11HC a na HP630.
Byl jsem rozhodnut ještě pořídit Dell Latitude e6440 nebo e6540 ale nechci vyhazovat peníze zbytečně a opět mít problémy.
Proto se raději ptám.
Díky.

Já vím ale nechci pouzivat livko protoze obcas potřebuji při práci mechaniku. Proto jsem chtěl instalaci natvrdo.
Byl jsem za to, že to třeba nebere nějaky specificky chipsety protože na ani jednom lenovu mi to nenašlo a tím pádem neaktivovalo wifi takže instalace nemohla být dokončená.

Trepese blbosti, Kali je klasicky debilian, takze musi chodit na vsetkom, co sa dnes sustne.
To, ze ti nesla wifi je tiez blbost, asi si nemal ovladac a navyse ak chces robit kinderhacking musis mat aj tak wifi s podporou promiskuity, takze si len skontroluj, ci tvoj wifi chipset toto podporuje.
Vacsina kinderhackerov to aj tak potom riesi dokupenim usb bazmeku, kde ich vsak vyrobca (vacinou tp-link) zase odrbe zmenou verzie chipsetu pri tom istom vyrobku, a preto treba citat aku verziu si kupujes.

:-) Ja nemám zájem o žádný kinderhacking :-D :-D :-D :-D
Chci se jen podívat v čem je jiný od Rdvojky Backtacku 5.
A nechápu proč odpovídáš tak kysele když člověk zmíní slovo Kali. To, že se chce někdo podívat na nějakej systém je pro tebe automaticky razítkem hackera? V tvém případě kinderhackera?
Já osobně hackování nerozumím a popravdě mě to ani nezajímá. Mám spoustu své práce.
Ale tobě děkuji za konstruktivní a vyčerpávající odpověď.

To nie je nic kysele, to je proste prax.
Ked chce niekto Kali chce to takmer vzdy preto, ze cital, ze je to najlepsia distribucia na hacking.
Deti chcu hackovat hlavne wifi.
Na wifi potrebujes promiskuitu a to nema kazdy chipset, takze hned po instalacii Kali riesia preco im nejdu tie programy, ked idu podla navodu.
Potom zistia, ze potrebuju promiskuitu a vygooglia si, ze sa na to hodi TP-Link XY.
Tak si ho kupia, po nejakych peripetiach rozhodia a potom sa pytaju preco im stale nejde hackovat.
Nakoniec zistia, ze kupili ver 2 a ta ma iny chipset ako v1, ale ta sa uz nepredava a kedze nemaju tolko trpezlivosti vykaslu sa na Kali a vratia sa k Win10 a k hram.

Vies kolko takychto pribehov som zazil a cital?
Su ako cez kopirak.
Btw, ked sa chces na Kali len pozriet tak ako som sa chcel ja mas na to specialne distro zvirtualizovane, takze instalni si Virtual Box napriklad, stiahni si ediciu pre VB a mozes sa pozerat.
Ja mozem skonstatovat, ze Kali neponuka nic extra a nastastie je dost neprivetivy pre kinderka, takze mozem konstatovat, ze hackovat klikanim na ikonky sa este stale neda.

Tak to je jiná odpověď a děkuji.
Apropo, když po mě chtěl synovec ukázat jak zjistit heslo do wifi, řekl ať mu poradím nějaký soft. Spustil jsem terminál a řekl mu tady to máš.
Vykulil na mě oči a zeptal se mě, jestli si z něho dělám prdel. Já odpověděl, že ne a on odešel. Hotovo, konec. :-D
Tuto situaci jsi mi, svojí odpovědí, připoměl. ;-)

Na to kali se teda mrknu tak jak jsi psal. Dík.