Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krystalová úložiště - disky budoucnosti ?

Zdravím, nejdu zde rozebírat Matrix jako pan "Maks". Narazil jsem na články jako je toto: http://vtm.e15.cz/nanotechnologicke-sklo-ulozi-v-peti-rozmerech-360-tb-dat

Co myslíte? Dostane se taková technologie třeba do 10 let k uživatelům? Vím, že už teď se dají koupit speciální zapisovače a krystaly, ale vypadá to vše jen jako pilotní projekt. Navíc v běžných počítačích na to neexistuje technologie.

Jestli někdo narazil na nějaké další zajímavé info ohledně toho, tak sem klidně hoďte, rád si počtu :-)

Vypadá to zajímavě,ale vypalovačku a čtečku si asi domů jen tak brzy nekoupíš.

první forma záznamu, která přežije i samotné lidstvo.

Jestli si ale tohle přečtou nějací šílenci(hlavně ne Maks a spol.:-)),tak vznikne mnoho kospiračních teorií.Třeba že je tím třeba prozkoumat všechny krystaly na planetě,jestli do nich něco nezapsali mimozemštané při dávných návštěvách Země.To bude práce všechny ty šutry sebrat a zkontrolovat.:-)

To si asi neměl ani radši psát :-D

Vypadá to zajímavě,ale vypalovačku a čtečku si asi domů jen tak brzy nekoupíš.

Vím no, první vypalovačky a čtečky stojí v řádech statisíců a údajně nefungují spolehlivě ani na 50%. Je mi jasné, že to ještě chvíli bude trvat. Tady se vlastně bude rychlost odvíjet asi od samotného čtecího a zapisovacího zařízení. Přijde mi to ale bezpečnější než HDD nebo SSD.

Vím no. Já spíše očekávám už nějaké uživatelské vydání třeba do 10 let, nebylo by na škodu :-D Nedělám si naděje, že by to rychlostí předčilo SSD ale něco jako NAS by to bylo super.

Říkám, jako cloud by se to hodilo, tam by mi bylo jedno, že to nejde mazat, když by to bylo cenově dostupné :-D