Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krystalová úložiště - disky budoucnosti ?

Zdravím, nejdu zde rozebírat Matrix jako pan "Maks". Narazil jsem na články jako je toto: http://vtm.e15.cz/nanotechnologicke-sklo-ulozi-v-peti-rozmerech-360-tb-dat

Co myslíte? Dostane se taková technologie třeba do 10 let k uživatelům? Vím, že už teď se dají koupit speciální zapisovače a krystaly, ale vypadá to vše jen jako pilotní projekt. Navíc v běžných počítačích na to neexistuje technologie.

Jestli někdo narazil na nějaké další zajímavé info ohledně toho, tak sem klidně hoďte, rád si počtu :-)

Vypadá to zajímavě,ale vypalovačku a čtečku si asi domů jen tak brzy nekoupíš.

první forma záznamu, která přežije i samotné lidstvo.

Jestli si ale tohle přečtou nějací šílenci(hlavně ne Maks a spol.:-)),tak vznikne mnoho kospiračních teorií.Třeba že je tím třeba prozkoumat všechny krystaly na planetě,jestli do nich něco nezapsali mimozemštané při dávných návštěvách Země.To bude práce všechny ty šutry sebrat a zkontrolovat.:-)

To si asi neměl ani radši psát :-D

Vypadá to zajímavě,ale vypalovačku a čtečku si asi domů jen tak brzy nekoupíš.

Vím no, první vypalovačky a čtečky stojí v řádech statisíců a údajně nefungují spolehlivě ani na 50%. Je mi jasné, že to ještě chvíli bude trvat. Tady se vlastně bude rychlost odvíjet asi od samotného čtecího a zapisovacího zařízení. Přijde mi to ale bezpečnější než HDD nebo SSD.