Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný laptop do školy

Chtěl bych sehnat nějaký laptop vhodný pro studenta (využití převážně Office, ale taky aby to nebyla úplná šunka). Zatím jsem našel jen pár, ale tenhle se mi zdál nejlepší. Cena uvádí 13k ale v kamenném je za 11.

- https://www.datart.cz/ip-c340-14-fhd-i3-8145u-8g-128-int-w10s-platinum-81n400qlck.html?gclid=Cj0KCQiArdLvBRCrARIsAGhB_sxHdKIPRnad2gBt-J7V12EW_DhkG4JrB7cA1ZMfYHE5-pyW-J3e_5QaAiyhEALw_wcB

Určitě by se daly najít i lepší a proto jsem tady. Rozměry (cena taky) ideálně stejně, nebo podobně jak ten, který jsem poslal. O dotykovou obrazovku a 2v1 mi moc nejde.

Tohle je konvertibilní málo výkonná a relativně drahá hračka.
Obecné bych teď nedoporučil nákup notebooku, protože vím, že ty zajímavé modely jsou pryč a výběr je tím pádem dost zúžený. Pokud na tom trváte, pak hledejte 256GB SSD.

Byl by tenhle lepší?

- https://www.tsbohemia.cz/acer-swift-3-sparkly-silver-celokovovy-sf314-54-p6hk-nx-gxzec-007-_d329938.html?utm_source=heureka&utm_medium=srovnavac&utm_campaign=Elektronika+%7C+Pocitace+a+kancelar+%7C+Notebooky&utm_term=329938

Je celkově slabší, ale má 256GB SSD. Mně se 128 GB zdá dost. Většinu souborů bych měl na Flashce ( 64GB ), ale moc tomu nerozumím, proto tady jsem.

flashka je stupidní médium s velkým rizikem kompletní ztráty dat.
hodí se výhradně na výměnu dat mezi pc. ale je špatné z ní dělat rozšíření disku, kdy data existují v originálu jen na flashce, se kterou ani uživatel ani windows neumí bezpečně zacházet.
proto je 120gb ssd disk malý.

a ještě k tomu kurtovu modelu: 4 jádra je dobrý počet i na kancelářskou činnost.
2-jádrové cpu jsou už starý krám s úzkým hrdlem pro více běžících úloh najednou.