Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook spoří energii na grafice

Jen co odpojím zařízení od napájení, locknutý fpska na 30 klesaj na 15-30, v nastavení napajeni mám aby se na procesoru nic nespořilo, grafika aktualizovaná a v ovladačích nastavená na maximální výkon, baterie v oknech totéž, bios má uplně základní nastavení i když je nejaktuálnější a mrknu do advanced, teploty jsou v naprostém pořádku, stíhačku neslyším. Zkrátka to mám rozbitý :-)
je to Asus 705DU tuf gaming a jedná se o hru gta 5
Změna kategorie, původně: Hardware. Notebook je notebook. (karel)

Kdyz uz si piseme o ty energii, má notebook nějaký zdroj? Zkratka energie pres kabel od sítě jde skrz baterii a ta to rozdá komponentům, nebo se baterie nepoužívá a pouze se nabijí a energie jde do nějakého zdroje který rozdá energii a baterie se používá pouze v nouzi když to je odpojený?

na základní desce notebuku je měnič, který vyrábí několik potřebných úrovní napětí na výstupu.
vstupem toho měniče síťový adaptér typicky 19V, ze kterého se taky dobíjí baterie v ntb (ta má odhadem kolem 11V).
bez sítě je notebuk přes ten měnič napájený právě z baterie. pokud má přídavnou výkonnější grafiku, i nová vydrží třeba jen 2h.