Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opětovné výpadky HDD po výměně disku

Zdravím,mohu poprosit o radu? Po výměně celého HDD se opět začali projevovat výpadky disku. ( Systém ani správce zařízení či Speecy ho nevidí,popřípadě se na disk nejde dostat).

Podle HDTune jsou na disku cca 2 vadné sektory tak jestli to může být tím?

Půjde s tím něco dělat nebo bude lepší koupit nový HDD? Díky za rady.

Specifikace PC:

OS Windows 10 pro
CPU: Intel core i5-2400 3.10 GHz
RAM: 4GB
GPU: NVIDIA GeForce GT 730
HDD: (prozatím neznámý)

Disk je již nejspíš použitý. Už jsem tu párkrát řešil to samé s původním diskem. Disk je od strejdy který dělá věci ohledně PC. (opravy,výměny,atd...)

Jen mi je divné že už je jednou měněný a dělá to samé co původní disk.

Není možné že to třeba někde zkratuje poškozená klávesnice?

Jen mi je divné že už je jednou měněný a dělá to samé co původní disk.

jiný disk jsi připojil na stejný kabel a napájecí konektor, i když se tu píše že to nemáš dělat.
screen z crystaldiskinfo jsi nekontroloval.

za těmi výpadky se může skrývat: poškozený řadič v desce (možné problémy i jiných periferií), kabeláž/konektory, problematické disky - nezkontrolováno v jiném pc.

když nepíšeš žádné informace a ani nepoužiješ žádné opatření co tu píšou, proč jsi sem vlastně ten dotaz dával?

Bohužel to nemám kde otestovat.

Ještě tedy zkusím někde koupit nový napájecí kabel a vyměnit ho.

Pokud to nepomůže tak strýce navštívím a uvidíme co mi k tomu řekne.

screen z crystaldiskinfo sem můžu dát až HDD znovu naběhne jelikož i crystaldiskinfo vidí pouze systémový ssd disk. HDD mi nenajde (dokud znovu nenaběhne)

Ještě tedy zkusím někde koupit nový napájecí kabel a vyměnit ho.

psaný text moc nedáváš, kvůli tobě nás po ministerských testech kritizovali ve světě.
jak chceš vyměnit napájecí kabel ze zdroje? psal jsem o datovém kabelu. a od zdroje to chce využít jinou pozici (konektor do disku).

kabel pučí strejda, přepojit ho do jiné pozice na desce snad zvládneš sám.
zároveň se podíváš jestli máš od zdroje volný sata konektor nebo třeba potřebuješ redukci molex-sata.
strejda by taky mohl mít doma pc, kde ten disk může připojit a zkontrolovat smart hodnoty.

jestli ten tajný disk není vidět ani v biosu, máš problém.

nepíšeš co je to za desku (teoreticky stará se sata1)
ani co je to za disk (sata2, jen teoreticky kompatibilní se sata1)

Jasně chápu. Některou chvíli mu ten kompl radši donesu celý aby mi to zkontroloval co a jak.

strýc to prý měl zapojený v nějakým jeho testovacím PC a zdálo se vše ok tak nevím zda to dělá jen mě.......

Deska: Gigabyte Technology Co. Ltd. P67A-D3-B3 (Socket 1155)
model disku: Maxtor DiamondMax 22 500GB (STM3500320AS)

než se tahat s celým pc, potřebuješ jen: z jiného sata konektoru na desce - přes jiný sata kabel připojit disk - napájení vzít z jiného napájecího konektoru
bios ten disk musí vidět!
teprve když ho neuvidí, odneseš disk na kontrolu někomu pro test s jiným pc.

disk by se základní deskou neměl mít žádný problém.
seagate nabízí fw update, ale netvrdí na těch stránkách že je nutný.

Jiný datový ka El, zkusit prepojit na jiný sata port na desce, venuj pozornost tomu zda to dáváš do běžného sata portu nebo do přídavného řadiče - bývá odliseno barvou např 4x modrý 2x bílý - pravděpodobně přídavný - viz manuál desky. Může blokovat jiné zařízení například vadná dvdrom - zkus odpojit.