Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi router

ahoj,
mám problémy s internetem. má klasicky kabelem přípojku do bytu a pak to rozvádím po bytě wifi routerem. Když při výpadku spadne "admin webovka" pro router... takova ta 192 168 X Y, tak to znamená, že je problém s wifi routerem a né s tím kabelem- poskytovatelem?

předpokládám, že jo? jak bych to mohl ověřit?

Popřípadě poradíte, jaký je dobrý wifi router od bytu 3+1?

Díky moc za odpovědi

možná router blbne, ale já sem za nic na světě nenapíšu jeho typ. další takový.
protože různě kvalitní značky, protože starší typy s horším default nastavením...

pro ověření připojení je dost dobré, když aspoň nějaký pc má normální připojení kabelem. pověsit si v zarušeném paneláku celou síť na wifi je fak "nápad".
ze spolehlivého pc pak můžu udělat sérii pingů na ip routeru (192.16.1.1 není tajná, má ji půl republiky), na bránu poskytovatele, na dns poskytovatele, na známou ip na net, na název webu - přitom se postupně projeví místa nebo typy poruch.
vysílání své nebo cizí wifi nebo jejich vzájemné rušení můžu zkontrolovat (pc: inssider, mobil: wifi scanner)
taky se dá vypozorovat, jestli ty výpadky nenastávají až s připojením nějakého wifikrámu.

běžný domácí router pro laiky: tplink archer c6, teď stojí asi 1.000,-
jsou i lepší = stabilnější, nebo naopak ještě méně bezpečné ale s více klikacími funkcemi ...

jestli je problém s poskytovatelem, měli by stejný problém i sousedi kteří ho používají.

300M Wireless N Router
Model No. TL-WR841N / TL-WR841ND

základní věc, co jsem vypozoroval, že při výpadku začne být nedostupný router přímo (ta adminská stránka) Z toho bych usuzoval správně, že je router KO nebo to může být fakt i tak poskytovatelem?

Díky

hlavně tplinky na mě dělají dojem, že napájecí adaptéry jim vyrábí děti se školních dílnách: po čase jim chcípají.
wr841 už má pár let. můžeš ten adaptér vyměnit za jiný (napětí, polarita, výkon)
nepíšeš, že bys aspoň při výpadku zkusil připojení přes normální kabel. pokud nejde jen wifi, je to napájením 100%.

leckteré čínské routery přijdou z výroby s polo-zaslepenými větracími otvory, ani to jim dlouhodobě neprospívá.

takže:
1) buď shánět nový napájecí adaptér,
2) nebo se porozhlédnout po trafficu v síti (u wifikrámů nic moc), zamyslet se jestli není v plánu i nějaká naska a v tom případě to vzít jako příležitost pro upgrade na nový gigabitový router.