Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s aktualizací na Android 9

Dobrý den. Potřeboval bych poradit s tímto problémem. Koupil jsem si Motorolu Moto G6 a bez problémů se mi nainstalovala aktualizace na Android 9. Na základě toho, jsem koupil ještě jeden ve stejném obchodě, ale u tohoto druhého telefonu nelze aktualizovat na A9. I když tam proběhla nějaká aktualizace, stále zůstává Android 8.
Může mi prosím někdo zkušený poradit? Děkuji.

môže ísť o rôzne revízie telefonov,alebo exempláre rôzneho pôvodu,z ktorých jeden nemusí byť určený do regionu,kde je prechod oficiálne podporovaný,menší predajcovia si často zháňajú jednotlivé telefony z rôznych zdrojov,takže to isté nemusí byť vždy to isté.........alebo tomu telefonu chýba nejaký systémový update pôvodného systému,ktorý zabraňuje korektnému upgradu na vyššiu verziu,pozri napr.oficiálne stránky,možno tam bude napísané,aké subverzie androidu sú potrebné na bezproblémový prechod na verziu 9,niekedy je problém aj v tom,že pôvodný systém je android GO/Lite verzia a nejde upgradnuť na 9 Full verziu ap....