Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook nejde rozjet

Zdravím,
Prosím o radu. Z ničeho nic nešel rozjet notebook. Klasický najelo logo , ale systém nic. To zůstala černá obrazovka a kurzor. Jelikož už HDD měl dost let za sebou , vyměnila jsem HDD. Vše ok, noťas jel, asi tyden. Najednou to samé.
Teď testuji původní HDD a je podle testů ok i do všech souborů jsem se dostala (připojením v rámečku jako externak).
Mám tedy obavu, že problém v HDD není. Kde by mohl být?
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

nepíšou ten "starter" pokud to jde přečíst? je to přesně typ "Lenovo S12"?
dobrá, nebudem zatím vyhazovat. (ale je v tom skutečně procesor via, let oknem neodkládej)

podezřívám vadný dotyk sata konektoru nebo fólii / kabel, co vede k disku. to by mohlo způsobovat chyby přenosu dat, vadný zápis/čtení, taky proto se to nemusí rozjet.
zvlášť když to udělalo u dvou disků, přitom ten první je jinde čitelný.
na kontrolu disku se používá třeba crystaldiskinfo. vadný kabel apod by byla chyba "id c7", třeba má ten první disk něco takového zaznamenané.

dá se do toho vrazit bootovací flashka? rozjede se to, nebo končí maximálně u výpisu verze biosu?
kdyby to byla flashka s memtestem, bylo by to o něco lepší - nebo starý klasický hirens. ale ženské takové věci asi po kapsách nenosí.

jestli odešel chpset = řadič disku, je to mrtvé. náhradní ntb v obchodech s repasovanými pc.

Ano je to přesný typ S12, taková malá mrska.
Disk jsem zatím projela jen HD Tune a vše bylo ok ale zkusíme teda ještě ten crystaldiskinfo, pro jistotu .
Jak dám boot flash s win tak jede normálně a vše dělá jak má
Zkusím teda ten memtest ještě . Co je hirens naprosto netuším ?
Po práci na to vlitnu a pak napíšu , díky za rady

ten hd tune má záložku "health" - to jsou ty smart hodnoty disku. crystal... je zobrazuje jen příčetněji.

bootovací instalačka windows obsahuje nějakou grafiku, což je jakási malá kontrola hw.
pokud by pokračovala dále, vadná ram by se nejspíš projevila, instalačka by spadla.
(hirens je univerzální boot cd s více nástroji, taky s memtestem, nebo se správcem disků)

ale via krám s 1gb ram bych fak nekřísil k životu. to stačí tak na win xp a pouze přehrávání mp3. na internet naprosto nepoužitelné.

ta zálohuje nastavení biosu a udržuje čas.
po zapnutí by se vypsalo chybové hlášení zhruba ve stylu:

battery / crc error. f1 skip, f2 setup.

u stolních pc jde v biosu přepínat mezi ide a ahci režimem disku, u ntb to nebývá obvyklé. to by proto neměl být důvod, že disk nestartuje.

jestli jsou smart hodnoty v pořádku (třeba ten crystal...), pak je podezření na desku.
začal bych procházet nabídky repasů.