Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Telefon fotí hůř

Dobrý den,
před rokem jsem kupoval telefon Asus Zenfone 5z (tu slabší verzi se snapdragonem 636) a přišlo mi, že fotí úplně skvostně. I na krabičce je jakési logo "We photo" nebo co, tak jsem čekal, že to bude fakt pecka, což taky byla.. nebo aspoň mi to tak připadalo ale teď mi přijde, že telefon fotí o dost hůř. V aplikaci fotoaparát není tak plynulý jako dřív (když jsem hýbal telefonem, tak obraz byl plynulý a teď je takový zasekaný). Přítelkyně má Honor 10, který vyšel +- stejně a fotí o dost lépe, než můj telefon. Nastavení telefonu je stejné, jen jsem přešel z A8 na A9. Může to být tím? Aktualizace mám nejnovější vždy.
PS.: čočku mám čístou :)
PPS.: kdybych nějaké informace zapomněl, rád je doplním.
Díky za rady.

Řešení:

Pak teda nevim, cim by to mohlo byt, asi se Android 9 nepovedlo pro ten telefon odladit. Musis teda pockat, jestli nevyjde nejaka aktualizace.

Jinak SD karta rozhodne bezpecnost nesnizuje, spis naopak. Kdyz se podela telefon, tak se k vnitrnimu ulozisti uz nedostanes, zatimco SD kartu vytahnes z mobilu a da se prehrat jinde. Plati to ale jen za predpokladu, ze SD kartu nezasifrujes, jinak je opravdu k hovnu. (Bohuzel jeden s "vybornych" googlovsky idiotskych napadu. :-/)

To ze mas jen 18GB volneho mista na vnitrnim ulozisti nemuze hrat vliv. Problem je az kdyz se dostanes nekde okolo 1GB volneho mista, potom se opravdu aplikace a cely telefon mohou zacit sekat.

To ze je telefon na novejsim Androidu zasekany, je vcelku normalni. Google tam (sakra jak to napsat slusne) integruje stale nove sluzby a telefony na to potrebuji stale vykonejsi hardware. Ale kvalita fotky by mela zustat stejna, jedinne co muzes delat je nainstalovat nejakou jinou aplikaci na foceni, nastavit si ji a zkusit fotit s ni, jestli se to zlepsi.

Napriklad:

Open Camera (open source)

Better Camera (neplacena a placena verze)

---

Co obnova tovarniho nastaveni, delals? Nekdy je to po upgradu na vyssi verzi Androidu potreba.

Po zkoušce těch aplikací se to nijak nezlepšilo.. Open Camera obraz byl plynulejší, ale kvalita fotek byla o dost nižší. Better Camera byla jak defalutní foťák v tom telefonu, takže mi to stále zůstává záhadou.

Pak teda nevim, cim by to mohlo byt, asi se Android 9 nepovedlo pro ten telefon odladit. Musis teda pockat, jestli nevyjde nejaka aktualizace.

Jinak SD karta rozhodne bezpecnost nesnizuje, spis naopak. Kdyz se podela telefon, tak se k vnitrnimu ulozisti uz nedostanes, zatimco SD kartu vytahnes z mobilu a da se prehrat jinde. Plati to ale jen za predpokladu, ze SD kartu nezasifrujes, jinak je opravdu k hovnu. (Bohuzel jeden s "vybornych" googlovsky idiotskych napadu. :-/)

To ze mas jen 18GB volneho mista na vnitrnim ulozisti nemuze hrat vliv. Problem je az kdyz se dostanes nekde okolo 1GB volneho mista, potom se opravdu aplikace a cely telefon mohou zacit sekat.

O šifrování SD karty jsem nevěděl. Kolikrát když jsem našel telefon, tak stačilo pouze vyndat SD kartu a podívat se na fotky a většinou podle toho jsem našel majitele. Zkusím napsat na podporu Asusu, třeba budou moudřejší. Děkuji za rady.