Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvyseni signalu wifi u routeru DSL-G664T.

Zdravim,prosim Vas, jak mam zvysit signal u tohohle typu routeru? Chci, abych chytl signal i v 1. patre. Router je v 2 patre. Sice ten signal nekde chytnu v 1 patre, ale v tom pokoji, kde jsem ja, to nechytnu. Nevite teda , jak to zvysit? diky moc:-)

OMG. Tak ještě jednou: nastavením "většího" (tedy správně řečeno silnějšího) signálu (neboli zcela správně intenzity vyzařování) dosáhneš výše zmiňovaného efektu ČTÚ. Tudy cesta rozhodně nevede.

Správný postup je přemístit vysílač tak, aby dosáhl na všechna požadovaná místa, dalším krokem může být přeorientace antény mírně šikmo, aby hlavní lalok mířil i na nižší patro. Více se bez dalšího hardwaru dělat nedá. Pokud se smíříš s další investicí, lze zakoupit nějaký model AP s funkcí repeater. Sice se trochu sníží rychlost, ale oblast pokrytí se zvětší o rozsah pokrývaný tímto repeaterem (umístění je vhodné např. o patro níže, přímo "pod" hlavní AP.

Na 15m cez 3 hrube steny by ti mala vo vseobecnosti stacit 2dB antenka. Ja dokazem komunikovat na vzdialenost 500m so smerovou antenou pri nb so svojim apeckom z izby.
Okrem toho zalezi od materialu prekazok, kde umiestnis antenu, ako su nasmerovane prekazky a pod. Vo vseobecnosti, ale po nasadeni 8 alebo 12dB vsesmeriek do indooru dochadzalo vzdy ku poklesu kvality linky.
Mne osobne sa stali napr veci, ze signal apecka z rackovej skrinky bol p par metroch nechytalny,
Dalej vymena obycajnych za plastove okna zhorsi kvalitu signalu az o 50%. Na druhej strane taketo okna sluzia ako sosovka co sustreduje luce do ohniska a vyborne odrazaju a zosiluju signal a po spravnom nasmerovani (uhol odrazu a dopadu). Plech alebo kov na streche sposobuju niekedy zosilenie, niekedy naopak zoslabenie signalu....atd.
A na zaver si treba uvedomit to co tu nacrtol touchwood...vacsina ap ma vykon medzi 15-18dB, cize pripojenim silnejsej anteny ako je 2-5dB porusujes nariadenie Telekomunikacneho uradu.

Urcite by som nepouzil na zvysenie dosahu vsesmerky... bohuzial 2dBi anteny zabudovane od vyrobcu na AP mi na tu vzdialenost nepomohli...
ctu nepride merat signal hned za antenu kde je jeho velkos skutocne prekrocena uz len z toho dovodu ze sa nedozvie, ze za antenou je +8dBi nad normu...

Interference vznikaju pokud je mi znamo na nelinearnych prvkoch.. tudiz pripojenim anteny moze rusenie vznikat vo vstupnom predzosilovaci TV anteny... (suhlas).. ale len ked TV antena asi tak do 2m od wifi anteny (velmi casto ked je na spolocnom stoziari) a aj to musi byt blizkost frekfencii mala (vetsinou wifi rusi MMDS TV prijem na 2.5GHz)....
Paradoxne je mensie rusenie mimo pasma produkovane wifi zariadenim ked sa na zvysenie dosahu pouzije ext.antena ako nastavenie zosilenia v zariadeni...
Je potrebne uvadzat proc?

No hej, ale to je len polovica pravdy.... Prejavi sa to len ked signal ideme merat (to je ten nelinearny prvok) a nie v eteri... a zavisi na urovnach kazdeho signalu, jak priameho tak odrazeneho... hmmm.. tohleto mi pripomina nastavenie VSWR anteny...
Maly drift (vzajemny posun) spada do toho isteho pasma na akom zariadenie vysiela a je navrhnute, takze scitanie/odcitanie s malym driftom obmedzi komunikaciu v bilzkosti vysielacieho kmitoctu (prave naladeneho kanalu) a s tym dane zariadenia pocitaju.
Vetsi vzajemny posun ktery by byl generovan vo wifi zariadeni alebo by byl nim ovlivnovan by uz bol chybou zariadenia, tudiz by nepresel homologizaci...

Vacsina ludi, co potrebuje zosilit signal v indoore ho potrebuje mat vsesmerovy. Pouzitie smeroviek nie je az take problematicke.
Merat signal ti nepride domov naozaj nikto, ale to neznamena, ze sa mas spravat ako prasa na verejnom kmitoctovom rozsahu. Aj ked prekrocit normu o 1-2dB a o 10dB je fest rozdiel (kedze je to exponencialna funkcia).
A este k smerovkam. Pri pouziti smeroviek ma clovek castokrat pocit, ze zasiera len uzky kuzel, ale nie vzdy je tomu tak. Mam skusenost s 24dB smerovkou (california), ktora mala tak silne bocne a zadne laloky, ze som ju chytal v pohode na 3km pod uhlom 120 stupnov.

Suhlasim...
Nevieme aku californiu mas na mysli ale ked by to bola sitova antena tak zrejme bola rozladena (alebo cesta antena->napadjac->vstup wifi karty), alebo sa to antenou ani snad nedalo nazvat... kvalitne sitove anteny nemaju take zle vlastnosti... a je jedno ci je to 24dBi antena alebo 8dBi antena...
Ale mozno si mal na mysli antenu 'cigaretovu" od vyrobcu California Amplifier, ta by mohla mat take vlastnosti nakolko je to antena typu Yagi. Yaginy na tomto pasme ac sa predavaju a pouzivaju niesu zrovna optimalne...
pri antenach je jaksi dolezite namat "pocit"...