Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidání RAM do staršího PC

Zdravím.

Přidal jsem si do staršího PC RAM 2x2GB PATRIOT. Původně tam byly jen 2x2GB A-DATA. Teď system píše nainstalovaná RAM 8GB, což je OK, ale použitelná jen 3,25GB (jako bylo původně před přidáním). Deska je P5Q-E, Windows 7 32bit. Budu dávat W10, ale pod W7 by to snad taky mělo běžet.
Prosím o radu, v čem je chyba.

Děkuji Moc.

Windows ti pojedou klidně i s 16 GB ram, pokud takovou kapacitu tvoje deska podporuje.
32 bit systém neumí adresovat více než 4 GB.
Horší je stažení ovladačů. Být tebou, tak na starší PC nedávám WIN 10, ale nechal
bych WIN7. 64 bitovou verzi. Ale na zkoušku, proč ne? Třeba to bude fungovat podle tvých představ.
Já mám taky starší PC a vrátil jsem se zpět k WIN7. Záleží na vkusu a hlavně jak to funguje.