Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s rozlišením v tabletu

Ahoj, mám tablet LENOVO A5500-F který má následující parametry

Úhlopříčka displeje: 20,3 cm (8")
Rozlišení displeje: 1280 x 800 px

Vytvořil jsem tedy obrázek s pevnou velikostí 1280 x 800 px, ale na displej se celý nevejde. Ví prosím někdo proč?

Nevejde se - v cem? Mobily, tablety (ale i TV s androidem treba) a pod. mali rozliseni fyzicke, a pak nejake "ratio" a rozliseni v "display pixels", treba pokud mate ratio 1,5x, tak ma tablet "display pixels" hodnotu cca. 853x533 - proto aby na tom byly aplikace, web atd. citelne a ovladatelne.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ngl.utils.display - v tehle app vam vypise rozliseni a "dp" rozliseni + ratio (nekde uplne dole v tehle app.). Pokud ten obrazek vkladate do neceho, tak mu musite v pripade zvetseni 1,5x urcit velikost jak jsem napsal - ne skutecnou. Jen - priklad - u webove stranky v stylech "width: 853 .px" - tim bude zobrazeny na celou sirku, bez ztraty detailu.