Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Archer C9 - výměna antény

Ahoj mam router Archer C9 a trápí mě špatný dosah pro 2.4ghz wifi. Je možné zvýšit dosah wifi, když koupím citlivější antény? Pokud ano, jaký typ by to měl být?

Dekuji predem! :)

100x větší určitě nebyl, ale chápu, jak to myslíš. 2,4GHz má menší problém s dosahem přes překážky jako zdi, nábytek, pohybující se osoby. Opravdu využíváš i 5GHz?
Jestli ti pomůžou jiné antény netuším. Možná ano, ale že to bude stabilní, tomu moc nevěřím.

Koupil bych si klasický mikrotik mikrotik-rbd52g-5hacd2hnd-tc-d5305635.htm a za něj zapojil ten Archer.

Nebo potom power line adaptér.

Kúzlo vyššieho dosahu je v anténach s čo najnižším ziskom (!). Pozri aké antény má Mikrotik, ktorý patrí medzi routre s najvyšším dosahom. Budeš sa čudovať. Mikrotik obsahuje najmenej ziskové antény zo všetkých routrov na trhu, navyše sú interné a aj napriek tomu má najvyšší dosah.

běžné výměnné antény v prodeji byly spočítány na 2.4ghz.
tvůj Archer C9 používá "3 dual band antennas": jednak je musíš vyměnit všechny 3, druhak by měly mít správnou délku.

dualband antény jde koupit i samostatně:
https://www.lan-shop.cz/maxlink-02-vs-mdb05-dipol-197678
https://www.lan-shop.cz/delock-88991-222769
otázka je jak to pomůže: nemá smysl si v panelákovém bytě zarušit vlastními odrazy od zdí svůj signál.

rozumnější je podívat se kde máš zarušené pásmo od sousedů a posunout vysílání routeru na volnějšího kanál.
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=cs

Naštěstí nebydlím v paneláku, takže zarušené pásmo nehrozí, pouze 2 slabší wifi (2.4) od sousedů.
Jinak ty antény co si dal odkaz, jedna je RSMA a druhá RP-SMA. Googlil jsem a nikde jsem nenašel co má tenhle TPlink za konektor. Vizuálně konektor na routeru ma veprostred takovou jehličku, a konektor antény ve středu tečku

Vacsie neznamena lepsie, takze silnejsie anteny nemusia znamenat lepsi prijem.
Ako uz bolo spomenute skor ako surovy vykon je dolezitejsie odladenie celej vysielacej sustavy a tu vynikaju ine znacky ako TP-Link, ci Asus.
Ja by som odporucil vymenu AP za ine, ked uz nic ine na Mikrotikoch sa da zistit preco je pripadne problem s wifi, co u Archeru mozne nie je.

Jsem se zamyslel a koukám že jsem naletěl. Chtěl jsem kvalitní router s dobrým dosahem a teď to vypadá, že za ty 3000 mám jen hezkou krabičku...

Takže co se týče Wifi routerů, AP, které značky jsou na tom nejlépe? Mikrotik a pak ještě nějaká?

ja byl ted nedavno celkem mile prekvapeny u obycejneho levneho TP Link Archer C6 - asi nejlevnejsi gigovy router s MU-MIMO, a realne je pokryti v byte lepsi, jak na 2,4 tak na 5GHz. Predtim jsem mel taky nejaky TP Link, predtim ruzne Asusy - ale tohle ma pokryti zatim nejlepsi. V praci mam teda Mikrotik RB962 hAP ac, ale na doma mi to prislo jako kanon na vrabce a zbytecne moc penez - ten C6 za tretinu celkem staci.