Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Možno nacínovať kontakty na lítiové batérie?

Neviem, ako nacínovať medené kontakty na tužkové lítiové baterky, aby sa teplom nezničili. Či použiť veľkú výkonnú cínovačku alebo malú, prípadne pištolovu? Ide o to, aby sa čo najmenej prehriali. Výrobca to neodporúča, ale inú možnosť nemám, lebo potrebujem silný zdroj 24 V. Lítiové baterky s vysokou kapacitou už mám. Vo výrobni to bodujú. Má niekto s touto činnosťou skúsenosti? Viem, že sem to nepatrí, ale fórum s takouto tematikou nepoznám.

stačí se zeptat jednou (Kurt)

abys mohl pájet, potřebuješ materiál prohřát na teplotu, při které ti bude pájka difundovat do pájeného materiálu - při rychlém pájení s výkonnějším pájedlem to logicky bude lepší, protože se prohřeje jen menší část baterky, naopak s méně výkonným aparátem se bude teplo rychle šířit do celého objemu článku.