Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový kvalitní SSD (mam A400 240 gb)

Zdravim, v moji sestave (r5 2600 ,1660,2x8) mam pouze A400 kingston 240 gb a zjistil jsem, že pokud na disk nainstaluju víc než 40 gb tak automaticky dělá obrovskou latency a dropy, tudíž plánuju koupit nový SSD (HDD nemam vubec). Chtěl bych vysvětlit pojmy jako "procesor " SSD a "DRAM" SSD, četl jsem, že na tom hodně záleží. Vyplatí se pro stabilitu NVME nebo radši sata? Na rychlosti mi ani tak nezáleží, spíše na kvalitě zpracování, aby po pár zabraných GB se nesnižoval výkon o 80% .
Dostal jsem tip na
https://www.amazon.co.uk/Samsung-MZ-76E500B-EU-Solid-State/dp/B078WQT6S6/ref=sr_1_1?keywords=samsung+evo+860&qid=1576959854&sr=8-1
https://www.amazon.co.uk/Sabrent-Rocket-Internal-Performance-SB-ROCKET-1TB/dp/B07LGF54XR/ref=sr_1_2?keywords=sabrent%2B512gb&qid=1576959926&sr=8-2&th=1
Jsou to kvalitní ssd? Děkuji moc

Ve hrach ma SSD jedinou vyhodu oproti HDD, rychle nacitani lokaci. A400 neni nic moc, takze zvlast pri zaplneni disku to nacitani prilis nezrychli. Nicmene to co pozorujes, nemuze SSD zpusobovat, protoze jakmile se data nactou do pameti pocitace pripadne do graficke pameti, tak se k disku nejakou dobu nepristupuje az do dalsi potreby nacteni dat. Proto jsme jeste nedavno byli schopni hrat i na pomalych HDD.

Lepsi SSD si rozhodne kup, ale tebou zminovany problem to SSD nezpusobuje.

Hele, ničím jiným to být nemůže, poté jak dam disk clean a přeinstaluju tak to zase funguje normálně. Buď špatný kus nebo obojí.. Když tam mam jen windows a lolko mě jsem 99.7% performance v pc benchmark, v 100 gb zaplněných cca 35% percentil. Ale přidá to i obrovskou latency

NVMe neni slot, NVMe je specifikace, kterou dany SSD a dany "slot" (rozhrani) pracuje.

Idealni je, pokud tva deska ma M.2 slot, ktery podporuje specifikaci NVMe.

Nektere desky maji M.2 slot, ktery ale jede pouze pres SATA specifikaci, pak je jedno, jestli pouzije M.2 SSD nebo SATA SSD.

Kazdopadne mas-li desku s M.2 NVMe urcite pouzij SSD M.2 NVMe, je to nejrychlejsi dostupna moznost, kterou mas.

deska má 5pinový slot: "1 x M.2 slot (Key M)", viz manuál k mb nebo u výrobce https://www.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK/Specification
ten je určen pro ty správné nvme disky: http://www.compuny.cz/images/socket-m.2.png , https://image.dhgate.com/0x0/f2/albu/g4/M01/3E/64/rBVaEVnqviCAXNaJAAFNk4Jl-Ws421.jpg
levný a rychlý kompromis, lepší než lowend od kingstonu, je ten adata xpg sx8200 pro. odkaz na něj jsi už dostal výše, samozřejmě ho mají i české shopy.

Aktualizovane samozrejme.

ale pokud za instalaci ovladačů považuješ čekání na automatické aktualizace, anebo pouhou instalaci grafiky, pak se nediv že ti to chodí tak jak ti to chodí.

Jsem v Anglii takže objednávat z českých shopů pro mě vůbec nepříchází v úvahu. Pokaždé samozřejmě instaluji ovladače GK, chipsetu k MB a raid driver. S těma NvMe je to složitější než jsem si myslel :D https://www.amazon.co.uk/Sabrent-Rocket-Internal-Performance-SB-ROCKET-1TB/dp/B07LGF54XR/ref=sr_1_1?keywords=ssd+1tb+sabrent&qid=1577043816&sr=8-1 Tenhle by měl být v klidu ne? ale není tam asi DRAM (nevím jak moc je to důležité) Který je lepší ?

Nedela Transcend i vyrobu pameti? Nevim teda jestli i do SSD, ale cisty lepic stitku jako A-Data to neni ne?

Ja osobne se koukam jen po Samsungu, Crucialu a Kingstonu, protoze je mam overene a Kingston ma ve svem portfoliu slusne cenove privetive kousky, ale samozrejme zdaleka ne vsechno.

nahoře jsi dostal odkaz už dávno: https://www.amazon.co.uk/dp/B07K1J3C23 a recenze byla třeba na pctunning, vycházela slušně.
vyhledávání google v anglii nebo přímo na amazonu funguje snad taky, tak tam necpi nejlevnější noname shit bez ddr paměti - nebo si ho tam dej, ale pak nechápu, proč ses tu přišel ptát.
(odkaz na český porovnávač byl proto, že možná nejsi jediný, kdo bude ten dotaz číst. když někdo začne amazonem a má cizí ip adresu, chápu že nejspíš je v cizině)

instalace: intel doporučuje raid driver k ssd, teď mu snad říká matrix, tak budiž.
s nvme to zas tak složité není, w10 na to nainstaluješ.

z toho kingston a400 si udělej externí usb3 disk s nízkou spotřebou, jinak asi k ničemu není.