Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace XP na disk s Ubuntu

Hezký den, mám na disku (20GB) :-D nainstalovaný Ubuntu Hardy Heron 8.04 a chci na tento disk nainstalovat Win XP, tak aby bylo možné dále zpouštět i Ubuntu. Dočetl jsem se, že se nejdříve má instalovat Windows a pak až Ubuntu, tak se chci zeptat jestli to jde i obráceně? Nerad bych ztratil data z Ubuntu.

Předem děkuji

Nejde to obracene, protoze windows se proste odmitaji znat s jinymi filesystemy nez FAT a NTFS. O to, aby slo "do" windows nainstalovat ubuntu se stara specialni projekt s nazvem WUBI. Obracene to ale v zadnem pripade nejde.
<JOKE>
Jedine ze by Microsoft vyrukoval s projektem jako WUBI, kde by uzivatelum linuxu umoznil vyzkouset jejich produkt aniz by museli linux odinstalovavat. :-D
</JOKE>

sprav si zalohu ubuntu:

sudo -i

tar cvpzf /backup.tgz --exclude=/proc --exclude=/lost+found --exclude=/mnt --exclude=/media --exclude=/sys --exclude=/backup.tgz /

exclude je prikaz pre vynechanie priecinka, teda aby si nezalohoval aj kraviny z inej particie
toto ti vytvori v korenovom adresary subor backup.tgz

potom to mozes obnovit v novej instalacii

sudo -i

tar xvpz --same-owner -f backup.tgz -C /

musis byt v konzole v tom adresary kde je backup.tgz

nakoniec este urobis toto:

mkdir /proc
mkdir /lost+found
mkdir /mnt
mkdir /sys
mkdir /media