Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapínání počítače přes klávesnici

Dobrý den, lze nějak nastavit abych mohl pomocí klávesnice a tlačítka zapnout pc? Jedná se o čístý zapnutí počítače, ne o probuzeni z režimu spánku nebo hibernace. Musí to být novější klávesnice aby tuto možnost uměla? Je jedno jestli přes bluetooth nebo přes kabel?

Díky za odpověď. Hezký svátky.

Nezapominej, ze volba "Power on by keyboard" v BIOSu zpusobi, ze USB zustane i po vypnuti pocitace pod napetim a tece tam proud. Takze napriklad LED na mysi muze zustat svitit nebo i LED na klavesnici sviti i po vypnuti PC. Tu volbu ma dneska vetsina zakladnich desek, ale osobne to vzdy vypinam.
Doporucil bych zustat u klasiky a PC vypinat klasicky spinacem na bedne.
Pokud jde o to, ze je PC na nejakem nepristupnem miste, tak vyvest si z PC kablik a nejaky vlastni maly spinac umistit treba na hranu stolu, chce jen trochu kutilske sikovnosti.

A co pánové klávesnice přes bluetooth...jde o to že mám TV, a za tv schovaný case..pc zapojený do tv...na gauči pak používám bluetooth klávesnici a nechci vstávat když pc chci zapnout. Myslíte že pc půjde zapnout i přes bluetooth klávesnici?

Já mám komp prepojený s telkou a ten je vo vedlajšej miestnosti.Kvôli filmom hudbe atd,ale k podstate veci.Určite máš mobil a predpokladám ,že aj wifi sieť.Nainštaluj si app https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fusionfenix.wol
Zadaj si do nej Mac adrersu pc, povol broodcast ,zadaj číslo portu routeru ,pozrieš si v nastavení routeru.Povolíš v nastavení routeru vzdialený prístup portu ja mám 9 router od UPC. Potom ,len klik v app na názov pc ,ktorý si si zadal a komp,beží.V rámci vlastnej wifi siete ho spustíš odkiaľ koľvek.Musí to ,ale podporovať doska v pc.